Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.07.14, 02:57   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Insan Manzaraları!

Insan Manzaraları!


Fizyolojik, biyolojik, kimyasal, anatomik, ve ruhsal dengesinin birden bire nasıl şirazesinden çıkıp travmalar yaşadığına bir türlü akıl erdiremeyen, ama aslında; kendi eliyle yok ettiği, bozduğu ekolojik ve biyolojik çevre ile birlikte tüm dengelerinin alabora olduğunun farkına varamayan insan!

Tahrip ettiği doğanın sadece kendi yaşam alanı değil, kendinden başka canlılarında yaşam alanı olduğunu bilmeyen insan!

Bozduğu doğal denge ile baharları, yazları, kışları, mevsimlerin tabi haliyle yaşayamayan, bu nedenle ruh dengesi tedavi edilecek kadar bozuk olan insan!


Hep bana Rab bana diyen insan!

Bölüşümcülükten bi haber egoist insan!

Acıma ve vicdani duyguları törpülenmiş elezer hale gelmiş sadist insan!

Var gününde kendinden başkasını görmeyen, yok gününde ağlamasını ve dilenmesini iyi bilen insan!

Bir gün kendisininde yaşlı, sakat, alil sağlıksız ve yoksul duruma düşeceğini düşünmeden, yaşlısına, alil ve yardıma muhtaç olana acımayan insan! Sahip çıkmayan insan!

Devlet katında kutu kadar masada görev yapmak, iş kapmak adına el etek öpen, o masaya oturduğunda kendini kral sanıp vatandaşı küçümseyen insan!

Vatandaşın ulvi, milli ve dini duygularını istismar ederek ve sömürerek oylarını alan, kendini siyasetçi sanan ama aslında politikacı olan insan!

Devlet malı deniz, yemeyen domuz sözcüğünün farkına varan, yürütmenin başında ve içinde olup, yürütme işini bir sanat gibi icra eden, kendini güzide insanlar sınıfından sanan pespaye insan!

Kısa günde kırk yalanı bir arada söyleme sanatını çok iyi bilen, attığında mangalda kül bırakmayan aslında alt tarafı bağlar gazeli olup insanlığa zarardan başka faidesi olmayan, dini, yalanı, yürütmeyi siyaset ile harman etmiş kötü politikacı olan insan!

Para sıfırlama konusunda engin bilgi ve tecrübesiyle çocuklarına yapması gerekenleri vaaz eden insan!

İnsan var insancık var. Gemi var, Gemicik var. Gemi ile Gemiciği ayırt edemeyen, Gemileri neredeyse Karadeniz Takası yerine koyup, Denizde Gemileri Gemicik diye yürüten insan!

Haline bakmadan Hasan Dağına odun kesmeye giden insan!

Devenin sadece boynu eğri, beli kanbur, Öyle insancıklar var ki, Amorf olmuş her tarafı eğri geometrik şekillerin hiç birine uymayan ve benzemeyen insan!

Talep ettiği makamlar ile mütenasip olmayan, dili kirli, gönlü kirli, kafasının içi tümden kirli, dindar geçinip dinci payesi alan, kindar olan, yobazlığı softalığı kabul etmeyen aslında bir numaralı yobaz ve gerici olan insan!

İnsan var, halk dilinde insan müsveddesi denilen insancık var! İnsan ile insancığı ayırt edemeyen, bir türlü uyandırmaya maffak olamadığımız insancıklar var!

16.07.2014
Mustafa AKTEN

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.