Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.07.14, 11:16   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart ıskalamadan atış serbest

ISKALAMADAN ATIŞ SERBESTBülbül altın kafese konsa, Eşeğe atlastan semer koşulsa, Köpeğe zümrüt kakmalı tasma takılsa, Ata Gümüşten gem vurulsa, bu yapılanlar onları dinginliğe huzura, özgür ortamlarındaki yaşama sevincine kavuşturur mu? Onlar içgüdülerinin yönlendirmesi ile özgürce yaşadıkları yaşam ortamlarında dingin ve huzurlu olurlar.
İnsan içgüdüleri ile hareket etmez, davranış ve hareketlerini ön sezileri ile düzenledikleri zamanlar olduğu gibi, genelde yaşamlarını diğer canlılara bahşedilmemiş akılları ve gelişmiş beyinleri sayesinde tanzim eder bu şekilde erinç’e ulaşmaya çalışırlar. İnsan sosyal varlıktır. Anatomik yapısı, beden kimya ve kas yapısı, bedensel tüm işleyiş açısından, fizyolojik işleyişi açısından diğer canlılara göre farklılık arz eder. Yaratılış fıtratı ile özgür yaşamayı her zaman yeğler, boyunduruk ve sulta altında yaşamak insana ve diğer canlılara yapılmış ve yapılacak en büyük kötülüktür.
Paylaşım için insanı üretici ve yaratıcı kılan kendisine verilmiş son derece gelişmiş beyin akıl ve us’dur. Düşünür, kurgular, geliştirir, dizayn eder, tasarlar üretir. Tüm ürettikleri geçmişten günümüze yine canlıların ayırt edilmeksizin tüm insanlığın refahına sunulur.


Yapı ve değer yargılarından genelleyebildiğimiz insan, bedeni tutsak edisede beyni hür, vicdanı hür olması gereken insana, zaman zaman beynine ve beyinsel üretimlerine tutsaklık ve esaret getirildiği olur. Bu esaret yine özgürlüğüne düşkün insanın yanılarak kendine idareci diye seçtiği faşizan eğilimleri olan buyurgan yapıda, özgürlük ve demokrasi gibi nimetler iktidar olmalarında araç olarak kullanan, insanlar sayesinde olur. Farkına varılır ama iş işten geçmiş olur.


İnsan sosyal varlıktır dedik, sosyal olan insan yaşamını sosyal olarak hürriyet içinde sürdürür, düşünür düşündüklerini yazıya döker, paylaşır, sevinir, üzülür, üzüldüğünde kara mizaha dönüşen olaylar yaşar, sevinir her zaman sevinci ilânihaye devam etmez bazen sevinçleri kursağında kalır, dram yaşar yetmez, trajedi yaşar yetmez, hüzünlenir, yeise kapılır, gelecekten ve güzel günlerden ümidini keser.
Tüm bunların yaşanması yanılgı oyları ile olur, hatalar devam ederse birey ve toplum hayatında bazı şeyler kangren olur, kangren olduğunda ise ya bazı şeyleri keser kurtulursunuz yada ölür kurtulursunuz.

Tıpkı tırnak ete batarsa ya çektirilir, ya parmak kestirilir sözünde olduğu gibi.


12 yıllık yanılgı oyları ile işbaşına gelenlerin ülkeye, bireylere, Türk toplumuna neler yaşattığı artık Türk milleti olarak malumdur. Yeteri kadar irdelendi, herkesin ipliği pazara çıktı, kimin neye, kime hizmet ettiği anlaşıldı. Şimdi 10 Ağustos bir dönemeçtir. Bir Cumhurbaşkanlığı seçiminden ziyade ülkede tam anlamı ile bir refarandum yapılacaktır.
Yanlış sistem ile önümüze 3 aday konmuştur. Bunlardan biri 12 yıldır ülkeye travma yaşatan kişilerden biri olan imam Recep Tayyip Erdoğan yenilmeli ve Türkiye bu adamdan ve temsil ettiği zihniyetten kurtulmalıdır. PKK’nın temsilcisi olan Bay Selahattin’e de oy verilmeyeceğine göre 3. cü seçenek olan Ekmellettin İhsanoğluna kerhende olsa oy verilerek, ülkeyi yıkımdan, bölünmekten, kurtarmalı, Cumhuriyet ve değerlerinin yeniden güzel ülkemize avdet etmesine çalışmalıyız, Her bireyin üzerine düşen görev var. Herkes üzerine düşeni yapmalı ve mutlaka imam Tayyip yıkılmalı ait olduğu karanlığa gömülmelidir.19.07.2014
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.