Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.07.14, 21:44   #8
yatagan
Yeni Üye
yatagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 0
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 2
Rep Derecesi : yatagan kendisini henüz tanıyamadık
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türk Kılıcı "Yatağan"

[HTML]
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Doğan Mesajı göster
ABD Deniz Kuvvetleri başta olmak üzere bazı ülke ordularının kullandıkları kılıçlarda Türk kılıçlarıdır.

" Yatağan " isimli kılıcımızı araştırıp, bizimle paylaşan Kartal34'e de emekleri ve paylaşımları için çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca Muğla'nın Yatağan ilçesinde de el yapımı kılıç, bıçak, makas vb. el yapımı kesici aletlerin yapımına devam edilmektedir. Bu konuda bir kooperatifleride var biliyorum.
Arkadaşımız Bilginiz Var Ama Eksik ve Yanlış . Yatagan Bi Kere Muğlanın Değil Denizli İlinin Serinhisar İlcesine Bağlı Bir Kasabadır. Yatağan Kılıçlarıda İsmide Bu Kasabadan Almaktadır. Çünkü Bu Kasabadaki Ustalar Yaptığı İçin . Muğla Yatağanla Yatağan Kılıcının uzaktan Yakından Alakası Yoktur. Bugünde Devam Eden Bıçak Çakı ve Envayi Çeşit Üretim Vardır Ama Denizli İli Yatağan Kasabasındadır. Nerden Biliyorsunuz Derseniz. Biz Yatağanlıyızda Oradan . Yüzyıllardır Dedelerimizin Dedelerinden Gelen Bu Ustalığımızı Hala Devam Ettirmekteyiz.

Şuanda Hala Denizli İlinin Yatağan Kasabasında Orjinal Çelikten Dövülerek Kılıç Üretimine Devam Etmekteyiz.

Yaptığımız Bazı Örneklerimize Göz Atmak İsterseniz.

Yüzlerce Örnek Resim Ekleyebiliriz Ama Devamını Görmek İsterseniz.

www.yatagankilic.com
www.yataganelaletleri.com

Sitelerinden İnceleyebilirsiniz. Teşekkürler