Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.07.14, 11:03   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Bir İffet Tarifi

BİR İFFET TARİFİBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa ilimiz valiliğinde bayramlaşırken İffet konusunda şunları yumurtluyor:
 

"İffet” çok önemli. Sadece bir isim değil Kadın için de bir süstür, iffet. Erkek için de bir süstür. İffetli olacak. Erkek de olacak. Zampara olmayacak. Eşine bağlı olacak. Kadın ise o da iffetli olacak. Mahrem- namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak. Bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak, iffetini koruyacaksın" buyurmuşlar.
 


İffet kelimesinin sözlüklerde tarifi: "haramdan uzak durmak," "helâl ve güzel olmayan söz ve davranışlardan sakınmak" anlamına gelen iffet, ahlâkî bir terim olarak, kişiyi bedenî ve maddî hazlara aşırı düşkünlükten koruyan erdem deniyor.İslami sözlükte:


İFFET
Kötü iş ve sözden uzaklaşma, şehevî hisleri dinî emirlerin çerçevesinde muhafaza etme hali.
Bir İslâm ahlâkı terimi olarak iffet şöyle tarif edilmiştir: "Şehvet duygusunun bedendeki fücur (sınır tanımayan şehvet) ve humûd (iktidarsızlık, isteksizlik) ortasında dengeli bir şekilde bulunması hali. Yani helâl olan hanımına ve cariyelerine karşı şehvet duyup bunun dışında kalan kadınlara karşı şehvet hissine kapılmama hali!


Günümüz dili literatüründe
İffet; Namuslu, şerefli ve ahlâklı olma halini ifade etmek için kullanılmaktadır.
 


Kad
ın erkek ayrımı yapmadan tüm semavi dinlerin emirleri öğretileri sosyal varlık olan insanların iffetli ve ahlaklı olmalarına, yaşamlarını belirlenen düsturlar üzerine tanzim etmelerini ister.


Zaman içinde geli
şen insan, beyni melekelerinin ufkunu ve hacmini aşan insanlar topluluğu haline gelince, toplumsal yaşamlarını dizayn eden medeni kanunlarla iffet anlayışını çerceve içine almışlardır. Bununlada kalınmamış, çok eşliliği, adına cariye denilen, Osmanlı döneminde odalık olarak adlandırılan bir anlayışı, ahlaksızlık ve iffetsizlik olarak nitelendiren değer yargıları toplumlara hakim olmuştur.


Sosyal yap
ı tasarımcısı olmaya özenen, toplumu dönüştürmeye çalışan, kadın hakları, demokrasi, insan hakları gibi söylemleri zaman zaman sadece insanları aldatmak ve amaçlarına varmak için kullanan Bülent Arınç vb düşüncede olanların 12 yıldır Türkiye Cumhuriyeti laik ve ünüter devletinde yapmaya çalıştıklarına bir bakınız?


Bülent Ar
ınç zihniyetindeki insanların iffet anlayışları, kadının başına sardıkları yarım metre çaputa. bedene, beden üzerinde bulanan cinsel organlara endekslidir.


Onlar nezdinde kad
ın çalışmıyorsa, üretmiyorsa, sosyal aktivitelere katılmıyorsa, film izlemiyor, muzik dinlemiyorsa, her gidilen yerde haremlik selamlık ihdas edilmiş, kadın selamlık bölümüne geçmiyor ve geçirilmiyorsa, kadın oy vermesede olur, seçilme hakkı zaten yoktur anlayışı kadına endekslenmiş ise, bu anlayış yaşam biçimi haline getirilmişse bu katagöri içinde olan kadın onlara göre iffetlidir. Evinde oturup kuluçka makinesi gibi çocuk doğuruyorsa, evinden dışarı çıkmıyor sesi dört duvar arasından bile duyulmuyorsa o kadın onlara göre iffetlidir.


Erkeklerinde iffetli olanlar
ından bahsetmiş hazreti Bülent Arınç! Kendileri Türkiye Cumhuriyeti devletinin tüm kazanımlarının yıkım ekibi olan Akp'nin bakanı, başbakan yardımcısı, meclis başkanıdır? Bir dönem Manisa sokalarında dedemin intikamını alacağım diye dolaşan insandır, dedesi ise, devrim ve Cumhuriyet şehidi Kubilay'ın Menemen'de kafasını gövdesinden kör bıçakla ayıran ve idam edilen insan müsvettesidir.


Bir hükümet, bir kabine dü
şünün başbakanı şaibeli, geçmişi kirli, siyasi seceresi kirli, dili kirli ve bölücü, mali yolsuzluk iddiaları had safhada, 4 bakanı ses kayıtları ile tescilli milyon dolarlar rüşvet alan, irtikap, ihtilas içindeki olaylara bigâne kalan. Tüm bu olaylara rağmen istifa etmeyen bir başbakan ve başbakan yardımcısı Bülent Arınç!


San
ırım Türk milleti iffeti ve iffetli yaşamayı Bülent Arınç gibilerinden, Türk kadını iffeti Bülent Arınç gibilerinden öğrenmeyecektir.
İffet ve iffetli olmadan söz eden Bülent arınç Bioğrafisine Ergun Poyraz tarifinden ve yazılarından bakarak İBRET'lik seceresi hakkında geniş bilgi almak mümkündür.29.07.2014
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.