Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.08.14, 01:29   #147
Magoria
Üye

Magoria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 250
Aldığı Teşekkür: 226
Rep Derecesi : Magoria Karimasını arttırmak için doğru yerdeMagoria Karimasını arttırmak için doğru yerdeMagoria Karimasını arttırmak için doğru yerdeMagoria Karimasını arttırmak için doğru yerdeMagoria Karimasını arttırmak için doğru yerdeMagoria Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Her Katılımcı Arkadaşın Okumasını Rica Ediyorum...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Bulunduğumuz bu sitenin hiçbir siteye benzemediğini defalar kere söyledik durduk...

Peki bu siteyi diğer sitelerden ayrıcalıklı kılan özellikler nelerdi?

1- Öncelikle hemen hemen tüm katılımcı arkadaşların Türkçeye elinden geldiği kadar dikkat etmesi idi.. (Cümleler büyük harf ile başlar, nokta ile son bulur. Bir ara verilerek diğer cümleye başlanılır.)

2- Konularımız bir yerden alınarak aynen aktarılmış değil.. Doğruluğu araştırılır, yazım hataları giderilir, resim / fotoğraflar ile görsellik kazandırılarak paylaşıma sunulur.

3- Katılımcı arkadaşların birbirlerine saygılı ve ölçülü olarak mesajlaşmasıydı...

* * *

Son zamanlarda bu özelliklerimizin bir bir gittiğini görmek de üzücü..

Ya bu olumsuzlukları görmezden gelip sıradanlaşacağız, ya da biraz daha dikkat edeceğiz...

Şahsen ben, güzel Türkçenin kullanıldığı, üyelerin birbirlerine saygılı ve ölçülü davrandığı bir sitede yer almak isterim...

Bu site Türk Dil Kurumu'nun resmi sitesi değil.. O kadar çok şey istenildiği de yok.

Anlayış ile karşılanacağını umuyorum.. Herkese güzel paylaşımlar...

* - * - *

Günümüzde artık bu hususun bile konu olması üzücü. Geç te olsa, okuduğum satırların dışına çıkmadan yazmış olduğum her mesajımdaki kusursuz Türkçe kullanımım için kendimle iftihar etmek zorunda kalmam da kibre girmezse şayet herkesin günlük hayatında da bu kurallar çerçevesinde bir iletişimi olması gerektiğini düşünmekteyim.

'Yarı yolda bırakmak' diye bir şey yoktur, yol orada bitmiştir. (Anonim)
Magoria isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Magoria'in Mesajına Teşekkür Etti.