Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.08.14, 14:11   #1
Jasmina
» Vous et l'Amour «

Jasmina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 23
Mesajlar: 1,530
Ettiği Teşekkür: 2168
Aldığı Teşekkür: 6194
Rep Derecesi : Jasmina parlak bir geleceği varJasmina parlak bir geleceği varJasmina parlak bir geleceği varJasmina parlak bir geleceği varJasmina parlak bir geleceği varJasmina parlak bir geleceği varJasmina parlak bir geleceği varJasmina parlak bir geleceği varJasmina parlak bir geleceği varJasmina parlak bir geleceği varJasmina parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Turistler İçin Türkiye’deki 10 Yasak ve Olumsuzluk10- İnternet Sansürü

Daha dün girmiş olduğunuz bir siteye bugün giremeyebilir, birkaç gün önce okuduğunuz yazıyı veya izlediğiniz bir videoyu bulamayabilirsiniz. Belki, onları indirmeniz bir nebze çözüm olsa da indir indir nereye kadar.


9- Medya Sansürü ve Sosyal Medya Yasağı

Ülkede bomba patlıyor, teröristler asker kaçırıyor, hileler, şantajlar havada uçuşuyor, ölümler, hırsızlıklar art arda geliyor medya bunu ya ufacık gösteriyor ya hiç göstermiyor ve gazete ne yazmış diyerek bakıldığında minik bir şok yaşanıyor. Sosyal medyadan bakarım düşüncesi ile ilgili haber kaynaklarının sansürlenmesi ve engellenmesiyle durum daha başka bir boyut kazanır ve komik video izlemekle sokağa çıkmak arasında gidip gelirsin.


8- İçki Yasağı

Saat 22.00 sonrası alkol satışı ve o kadar çok yerde içilmesi yasak ki yazamıyorum bile. Hatta yetmedi reklamını, internette görüntülenmesini ve filmlerde gözükmesini bile yasakladılar.


7- Protesto Yasağı

En ufak bir tepkide gaz sıkılması daha büyük tepkilere ve daha çok gaza neden oldu. En sonunda ise sokak sanatçılarından tutun da sosyal medyada yazdığı herhangi bir şey için her yere polis gönderilip bütün tepkiler susturulmaya başlandı.


6- GDO İzni

Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO) demek beyaz domates, mor havuç, elma kadar karpuz, kare çilek gibi ilginç gözükse de tamamen kansere yol açan, yiyeceklerin besin değerlerini düşüren bir olaydır. GDO izni demek orta ve uzun vadede herkesin acı çekerek ölmesine izin verilmesi demektir ki bebek mamaları da dahil olmak üzere belli bir oranda GDO kullanımına izin verilmiştir. GDO ürünlerini yaratan firma hakkında daha fazla bilgi almak için internette minik bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.


5- Kürtaj Yasağı

Tecavüz sonucu oluşan veya bir şekilde istenmeyen şekilde oluşan hamileliklerde kadının fikrini sormayı reddeden bir düzen oluşturulmuş ayrıca bu hamilelikleri önleyici ertesi gün haplarının da fiyatları iyice arttırılarak kadınların kendi bedenleri hakkında söz hakkı olması kısmen engellenmiştir. Daha üzücü olanı ise kürtaj yaptırmaya giden kadınların ailelerine kızlarının hamile olduğu haberinin verilmesi olmuştur.


4- HES ve Doğal Alanların Yerine İnşaat Yapılması

Hidroelektrik santral yani HES için açıklama yapmak gerekirse; gürül gürül akan bir dere düşünün etrafı çiçeklerle yeşilliklerle dolu, yaşam dolu. O derenin bir boru içine hapsedildiğini düşünün. Etrafındaki yaşam kurumaya başlayıp canlılığın kaybolmaya başladığını gördüğünüzde HES’i anlayacaksınız.

Ayrıca, modernleşme adı altında kesilen ağaçların yerine dökülen betonların, bozulan çevrenin haddi hesabı yok. Acaba en fazla binayı yapanın çok büyük bir ödül kazanacağı bir yarışmaya mı girdik ki?


3- Üstünlerin Hukuku

Suç işleyen her kimse eğer bir şekilde devletle yakınlığı varsa, ister hırsızlık yapsın, ister tecavüz etsin ister şiddet uygulasın, ister katil olsun çok enteresan olarak aklanıyor ancak bir tanıdığınız yoksa ya da birilerine yakın değilseniz hızlıca hapse atılabilirsiniz.


2- Çalışanların Haklarının Korunmaması

En son Soma’daki maden faciasında taşeronları ve çalışma önlemlerini hepimiz gördük. Neredeyse her gün gazetelerden bir işçinin vefatını okuyoruz. Üstüne çok fazla bir şey demeye gerek yok.


1- Rant ve Yolsuzluk

İhalesiz verilen yüzlerce şirket, şirketler için onlarca kez değişen kanunlar ve tapeler.


Kaynak

__________________

Bundan sonra.
Ne benim kelimeleri biraraya getirecek halim var ,
Ne senin beni işitecek bir kalbin..Jasmina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Jasmina'in Mesajına Teşekkür Etti.