Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.08.14, 12:38   #92
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1428
Ettiği Teşekkür: 29582
Aldığı Teşekkür: 32337
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi

Bu sandığın galibide malum şahıs olacaktır..

Sevgili @Ekin demiş ki

Sorguluyor neden böyle oldu diye?

Aslında bu kadar insanın malum şahısın peşinde gitmesinin iki nedeni var. Birincisi cahillik ki bu kesim türkiyenin geleceğini düşünmeyen anlık gündelik getirilere ve vaadlere göre olayları değerlendiren bu açıyla yaklaşan kesimdir. Seçecekleri kişinin kişisel özelliklerine çok dikkat ederler sorsan hiçbiri icraatlerinden haberi yoktur.

İkinci kesim ise eğitimli kesim ki bu kesime baktığımızda derin bir Atatürk düşmanlığı vardır. Ama bu düşmanlık malum şahıs sayesinde oluşmadı. Geçmişte yönetim demeyelimde kemalizm kisvesine bürünmüş kurumların yaptığı icraatler (Özellikle Anayasa Mahkemesi Ve YÖK'ün Türban Konusundaki kesin kararları) Meclisin ve Medya nın izlediği politika yüzünden sadece muhafazakar kesim değil, solcularda çok zarar gördü. Bu iki kesime zorla dayatılan Atatürk sevdası büyük nefretlere kırgınlıklara dönüşmeye başladı.

Solcuların yetmez ama evet sloganı, sağcı ve muhafazakarların ise derin bir intikamla hareket ederek malum şahısın tarafında olması bu yüzdendir.

Şimdi aynı politika bu sefer muhafazakarlara oynanıyor. Vatan sevdası olan bir insan nasıl geçmişte bu tür politikalara maruz kalıp milliyetçilikden soğutuluyorsa bugün aynı politika bu ülkenin muhafazakar kesmine uygulanıyor. Dindar olan bir insan baştakilerin bu politikalarını görünce dininden dönebiliyor.

Malum şahıs'ın bugün uyguladığı politika ve düşünce zaten kendisini yıkacak. Bunun için güçlü bir muhalefete hiç gerek yok. Neden böyle düşündüğümü merak ediyorsunuz? hmm?

Dikkat ederseniz kendisi maalesef bir güç sarhoşluğunda ve etkili derecede zehirlenmiş. Dış dünyada yalnız (Katar hariç) içte ise hayali düşmanlar üreterek kendi içinden bir düşman doğurarak millete güzel bir tiyatro seyrettiriyor. Ama bu tiyatro uzun sürmeyecek. Tabi sonunda mutlu sonda beklemeyin.

Büyük bir kaos kapıda. Sınırlara yakın ülkelerde bir iç savaş var kan var. Ve bu kanın bu topraklara bulaşmayacağının hiçbir garantisi de yok. Zaten güçlü bir bölünme var. Kurdukları tiyatronun ana sahneside bu.. Bu bölünme kürdistan'ın kurulmasında zaten etkili oldu. Mühim olan artık nasıl bölüneceğimiz kanlamı yoksa kağıt üzerinde mi? Ben şahsen kürdistanın varlığını çoktan kabul etmiş durumdayım yanlış anlamayın bunu sevindiğimden dolayı değil üzüldüğüm için böyle düşünüyorum. Ve bu duygularımın kaynağıda milliyetçilik de değil.. Kürtler düşünüyor ki kürdistan kurulduğunda huzur gelecek barış gelecek.. Oysa kendileri ikinci bir filistin senaryosunun topraklarında yaşanacaklarından farkında değiller. Burda ikinci israil ise Türkiye değil işte bu Suriye'de ve Irak'ta yaratılan terör grupları olacak. Yani anlayacağınız olan yine ordaki cahil halka olacak.. Üzülmemin sebebi insanlığımdandır yani.

Peki bu kadar kötü senaryolardan bir iyi şey yokmu diyeceksiniz olmaz olurmu ama oda ne kadar iyi sayılırsa.. Dedim ya içte dışta yalnızlaşan bir hükümetin devam etmesi imkansız düşmesi çok yakın. Hedefledikleri 2023'ü göreceklerinden bile emin değilim. Düştüklerinde bu milletin kafasına dank ettirecekleri tek şey siyasal islamcılığın bir işe yaramadığını göstermeleri olacak.. Yani anlayacağınız siyasal islamcılığın yaşandığı son dönem akp dönemi olacak.. Bir daha böyle bir düzen ve dönem gelmeyecek..

Sonrası? gezideki gençliğe bağlı dedimya umudum o gençlikte benim^^

--

Oyumu elbet kullandım ama bunu sadece vicdanım için kullandım. o 301 madenci kardeşimiz için kullandım. Yoksa bu sandıktan bu seçimlerden hiç umudum yok..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.