Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.08.14, 12:01   #1
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1472
Mesajlar: 7,528
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33072
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart CHP'de Sular Durulmuyor. İnce Konuştu.CHP'deki muhalif çıkışlara Muharrem İnce de katıldı.

Kurultay çağrısı yapan İnce şunları söyledi:

Türkiye kutuplaştı, kamplaşıyor ve bir diktatörlüğe doğru hızla ilerliyoruz. Dün hem İBB Başkanı hem Başbakan olan kişi bugün hem İBB başkanı hem Başbakan hem de cumhurbaşkanı. Bu diktatör yememize içmemize, çocuk sayımıza, dövmemize, giysimize, gösterimize karışıyor ve bunların hepsine tek başına karar veriyor. Yasama yürütme yargı medya onun tekelinde.

Geldiğimiz bu noktada Türkiye’nin kurucu gücü CHP derde derman olamıyor umut olamıyor ve AKP’nin belirlediği gündemde savrulup gidiyor. Ben bu konuşmayı partimin yetkili organalrında yapabilirdim yaptım da ama bir yararı olmadığını düşünüyorum artık.

Karar organları artık işlevini yitirmiştir.CHP’nin üst organlarında bu konuşmayı yapmanın hiçbir faydası yoktur.


Bu organlar istişare etme ve karar alma mevkileri olmaktan çıkmıştır. Bu organlar sayın genel başkanın kimlerle aldığı belli olmayan kararları onaylama makamına dönüşmüştür. Benim böyle bir ortamda itirazlarım şunadır.

1. Cumhurbaşkanı adayının tek başına belirlenmesi. Bir üç grup başkanvekiliyiz haberim TV’den oldu.

2. Sayın adayın partimizin önemli bir kesimiyle kan uyuşmazlığı olabileceğini düşünmemektir.

3. Sandığa gidiş heyecanı bir coşku yaratmak yerine tıpış tıpış gideceksiniz diyerek halkla inatlaşmaktır. Seçmen sandığa koşarak gitmelidir.

4. Birinci turda çatı aday göstermek matematik bilimiyle ters düşmektir. Ben kapalı kapılar ardında şunu söylemiştim: birden fazla adayın gösterilmesi katılımı arttır ve Erdoğan birinci turda seçilemez. Arkadaşlarımızı aday gösterelim katılımı arttıralım dedim. Bunu öngörememek siyaseten cahilliktir.

Benim amacım ülkemin ve partimin gözlerin önünde erimesine çare olmaktır.

Sandığa gitmeyen seçmene kızmak yerine kendimizi sorgulamaktır.

Yeni seçim olsa aynı adayla giderim demek seçmenle inatlaşmak, tehlikeli bir takım düşüncelerin gelecekte olabileceğini gösterir.

Derdimiz seçmeni tıpış tıpış değil, koşa koşa götürmektir.

Bugün bu salonda yalnız olduğumu sanmayın.

Benimle birlikte bu salonda AKP faşizmini iliklerine kadar hisseden evlatlarımız var. Bu salonda zorunluluktan CHP'ye oy verdim diyenlerin umudu var. Bu salonda CHP'nin umudu var. Benimle birlikte bu salonda Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimci, yenilikçi ruhu var. Bu salonda Deniz Baykal var.

CHP bir umut olarak Türkiye'ye umut ve çözüm olmalıdır. Gençlere ve geleceğe güven vermelidir.

Sayın genel başkanımızın da gençlerin siyasette neler yapabileceğini görmesi için kurultayı toplaması gerekir.

Ayrıntılar geliyor...

Odatv.com
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.