Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.08.14, 11:07   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1857
Ettiği Teşekkür: 20107
Aldığı Teşekkür: 34522
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Abdestsiz Namaz! | Tokmak

Abdullah Gül, önümüzdeki perşembe günü Çankaya’yı 12’nci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a devredecek.

Ancak… Cumhurbaşkanı olmak Erdoğan’ı kesmiyor. Yüreği “Başkan” olma aşkıyla yanıp tutuşuyor!

İlle de “Başkan” olacak ve Türkiye’ye “Padişah gibi” hükmedecek.

Peki, bir önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ne diyor buna?

O, “Başkanlık Sistemi”ne taraftar değil!

“Ben şimdiki gibi Parlamenter Sistem’den yanayım.” diyor ve ekliyor:

“Başkanlık Sistemi’nde gerçek denge, check balans, kuvvetler ayrılığı kurulması şart. ABD Başkanlık Sistemi, böyle bir sistem. Kongre ile yönetim arasında çok kesin ayrılıklar var. Başkanlık Sistemi’nin kendi içindeki tutarlılığı ve dengesi,kuvvetler ayrılığını muhafaza edecek şekilde olmalıdır.”

Peki, Türkiye’de bu sağlanabilir mi? Mevcut Anayasa ile Erdoğan’ın planladığı “Fiili Başkanlık” olur mu?

Şimdiki gibi Parlamenter Sistem’den yana olduğunu tekrarlayan Abdullah Gül “O konulara girmek istemem.

Ben gayet net şekilde cevaplarımı vermiş oldum.” diyor.

Yani? Türkiye’de bu Anayasa ile “Başkanlık” olmaz! Olursa, Nasreddin Hoca’nın “Abdestsiz namaz kılınır mı?” diye soranlara “Ben kıldım oldu!” demesine benzer!

Sözcü

Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti