Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.08.14, 22:05   #36
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: IŞİD Vahşeti Sürüyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi med_i_cezir Mesajı göster
Atatürk'ün, huzur içinde yaşayabilmemiz için (şart gördüğü ve şemsiye gibi üzerimize gerdiği) laiklik ilkesinin etkisiyle, sana yaşatılan ve anlatılan (baskılanmış) Müslümanlık'a uymadığı için, IŞID'in yaptığı katliamları, acımasızlığı (bunları bana anlatılan müslümanlık yapmış olamaz, bana öcü olarak Yahudiler belletilmişti, yapsa yapsa onlar yapar bu nedenle) AMERİKA, İNGİLTERE, FRANSA, İSRAİL'nin desteğindeki YAHUDİLER (!) planlamıştır demek, ne kadar komik.
Öyle ya, MARAŞ, SİVAS, ÇORUM katliamlarını yapanlar da Yahudilerdir canım.
Türkiye'nin şeriat yönetimine kaydığını düşünüp, başlarına katliamlar geleceğini düşünenerek AKP'ye laikliten uzaklaştığı için tepki gösterenler de yanılıyordur. Çünkü Müslümanlıkta olmaz böyle şeyler, korkulacak birdurum yok değil mi?
Peki sizin hayalinizdeki (medeni) şerri Müslümanlık hangi Arap ülkedekine uyuyor?
Dini bir yönetim isteyen hangi örgüt çok uysal ve medeni?
Yıllar önce bir İranlı şair (şu an ismini hatırlamıyorum):'' Nerde Müslüman görsem, orda kan gördüm, şiddet gördüm!'' diye feryat etmiş.
Bu deli şair haklı mı acaba diye şöyle bir çevremize baksak mı, ne dersiniz?
Sevgili Dostum İnsanlıkarayan,
Yukarıda yazılmış olan harika yorumu senden başka herkes anlamış görünüyor.
Öyleki, Atatürkçü olup Atatürk'ün izinden gidip laiklikten uzaklaştıkça, Arap ülkelerinden farkımız kalmıyacağını ve AKP hükümetinin de bizi milliyetçilikten ve laiklikten uzaklaştırıp, hızla ümmetçi ve dini bir yönetime doğru götürdüğünü ve bunun sonunun felaket olacağını bilen arkadaşlar ve Real yazıyı beğenmiş.

Çünkü yazı AKP'yi eleştiren, herkesi uyaran bir yazı

AKP bu yüzden, ölen eşin cesedi ile 6 saat içinde cinsel ilşkiye girilebilir yasasını çıkaran Mursi başkanlığındaki Mısır'daki şeriat taraftarını destekliyor, bu yüzden aylarca Türkiye'de destek gösterileri yapılıyor.
Bu yüzden IŞID'i destekliyor. Çünkü kendisi de Türkiye'yi aynı yöne götürüyor, daha doğrusu sürüklüyor.

Bu yüzden de, AKP taraftarı olup da, hala Forum Gerçek'te misyonerlik yaparak AKP'ye yandaş kazandırma derdinde olan bir kaç üye de yukarıdaki yoruma hemen tepki göstermiş.

Bu yazıya senin de tepki gösterdiğini görünce içimden sana sormak geliyor.
AKP'ye de büyük tepki gösterdiğini görüyorum.
Peki sence AKP'nin en tepki gösterilmesi gereken, en tehlikeli politikası nedir?
Sen en çok hangi politikası nedeniyle AKP'ye karşısın?
Elbette bir çok yanlış politikası var, sence en karşı olduğun hangisi ve neden?
Eğer yanıt verirsen, ben de kendi fikrimi söyleyeceğim ve geçmişte yazmış olduğum ve az önce bakıpta senin teşekkürün olmadığını gördüğüm yorumlarımı güncellemeyi düşünüyorum.