Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.08.14, 23:29   #42
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131157
Aldığı Teşekkür: 42575
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: IŞİD Vahşeti Sürüyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi med_i_cezir
Atatürk'ün, huzur içinde yaşayabilmemiz için (şart gördüğü ve şemsiye gibi üzerimize gerdiği) laiklik ilkesinin etkisiyle, sana yaşatılan ve anlatılan (baskılanmış) Müslümanlık'a uymadığı için, IŞID'in yaptığı katliamları, acımasızlığı (bunları bana anlatılan müslümanlık yapmış olamaz, bana öcü olarak Yahudiler belletilmişti, yapsa yapsa onlar yapar bu nedenle) AMERİKA, İNGİLTERE, FRANSA, İSRAİL'nin desteğindeki YAHUDİLER (!) planlamıştır demek, ne kadar komik.
Öyle ya, MARAŞ, SİVAS, ÇORUM katliamlarını yapanlar da Yahudilerdir canım.
Türkiye'nin şeriat yönetimine kaydığını düşünüp, başlarına katliamlar geleceğini düşünenerek AKP'ye laikliten uzaklaştığı için tepki gösterenler de yanılıyordur. Çünkü Müslümanlıkta olmaz böyle şeyler, korkulacak birdurum yok değil mi?
Peki sizin hayalinizdeki (medeni) şerri Müslümanlık hangi Arap ülkedekine uyuyor?
Dini bir yönetim isteyen hangi örgüt çok uysal ve medeni?
Yıllar önce bir İranlı şair (şu an ismini hatırlamıyorum):'' Nerde Müslüman görsem, orda kan gördüm, şiddet gördüm!'' diye feryat etmiş.
Bu deli şair haklı mı acaba diye şöyle bir çevremize baksak mı, ne dersiniz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Sevgili Dostum İnsanlıkarayan,
Yukarıda yazılmış olan harika yorumu senden başka herkes anlamış görünüyor.
Öyleki, Atatürkçü olup Atatürk'ün izinden gidip laiklikten uzaklaştıkça, Arap ülkelerinden farkımız kalmıyacağını ve AKP hükümetinin de bizi milliyetçilikten ve laiklikten uzaklaştırıp, hızla ümmetçi ve dini bir yönetime doğru götürdüğünü ve bunun sonunun felaket olacağını bilen arkadaşlar ve Real yazıyı beğenmiş.

Çünkü yazı AKP'yi eleştiren, herkesi uyaran bir yazı

AKP bu yüzden, ölen eşin cesedi ile 6 saat içinde cinsel ilşkiye girilebilir yasasını çıkaran Mursi başkanlığındaki Mısır'daki şeriat taraftarını destekliyor, bu yüzden aylarca Türkiye'de destek gösterileri yapılıyor.
Bu yüzden IŞID'i destekliyor. Çünkü kendisi de Türkiye'yi aynı yöne götürüyor, daha doğrusu sürüklüyor.

Bu yüzden de, AKP taraftarı olup da, hala Forum Gerçek'te misyonerlik yaparak AKP'ye yandaş kazandırma derdinde olan bir kaç üye de yukarıdaki yoruma hemen tepki göstermiş.

Bu yazıya senin de tepki gösterdiğini görünce içimden sana sormak geliyor.
AKP'ye de büyük tepki gösterdiğini görüyorum.
Peki sence AKP'nin en tepki gösterilmesi gereken, en tehlikeli politikası nedir?
Sen en çok hangi politikası nedeniyle AKP'ye karşısın?
Elbette bir çok yanlış politikası var, sence en karşı olduğun hangisi ve neden?
Eğer yanıt verirsen, ben de kendi fikrimi söyleyeceğim ve geçmişte yazmış olduğum ve az önce bakıpta senin teşekkürün olmadığını gördüğüm yorumlarımı güncellemeyi düşünüyorum.
Anlasilan halen anlamis durumda degilim, orada ne anlatilmak istendigini.

AKP´ye karsi olmamin sebenini "bir hikayemi diyeyim, belki gercekleri baska sayfalarinda bulunabilinirmi diyeyim", simdi orasini acik birakiyorum.

AKP´yi Cihan savasinda olan Arap Usaklarinla karsilastiriyorum.

Kendilerini Islamiyetin Bekcileri olarak tanitmaya calisip, Osmaniliyi sirtindan vuran usaklardan baska bir tavir göstermediginin kanisindayim.

Cihan Savasi bitmis, Ingilizlerin Himayesinde bulunan Arap Usaklari, Mekke ve Medineyi yerle bir etme tehdidini savurdugunda, Mustafa Kemal´imizden bir Mektup almislardi.

Sayet Arap usaklari, Mekke ve Medineye ayak atip, Tahriplerine baslamaya calisirlarsa, Cihan Savasindan kalmis Yorgun Askerleriyle, Allahin yardiminla Kapilarina dayanacagini bildirmisti.

Gelibolu bütün Dünyaya bir ders oldu!.
Gelibolu davasindan Gözleri korkmus, "Arap usaklari" Mekke ve Medine Seyahatinden vaz gecmisti.

Tabiki Osmanli zamanindan kalma bir emir üzerine "Cübbeliler Türbesi yikilmis", Sahte Hocalarin Kudreti ellerinden alinmisti.

Bunca yil bu Cübbeliler cesitli söylentilerinle, Atamizi dinsiz yapmaya ugrasmislardi.

Beceremediler!.

Yavas yavas Merdivenler katledilmesi gerektigini görüp, Cesitli Sözü gecer sahislarin eteginden Yükselmelerini sectiler!.

Artik bir adim ileriye atlamalari lazimdi, Hocalarinin Sirtlarina Teker teker Arap Usaklari gibi Hanceri gecirip, ilerlemeleri lazimdi.

Tabiki bu Cahil halki, peslerinden takip etmesinin cözümünüde bulmus bulundular!.

Din üzerine Politika yapip, "Din´i" Insanoglundan uzaklastirmaya calistirdilar!.

Halbuki Dinimizde Sorulmak, sorusturmak yasak degildi.
Bilim hep önde tutulmus bir Bilge Kitabiydi!.

Tabiki bu Kitabi, nasil kendilerinin amaclarina kullanicaklarinin Planlari yapilmaktaydi.

Son hamlesinde, Türkceye cevrilmis Kur´anin Günah oldugunu anlatmaya kalkmis, Misirdan Kur´an yerine konulan Dini kitaplarini, Üstü kapali ödeneklerle Bastirmaya, yaymaya baslamislardi.

Bununda fazla bir ise yaramadigini gören AKP, Gülen Cemaatinle Oynasmaya baslamis, böylelikle bir siri cözmeyi basarmislardi!.

Okullar kapatilip, degistirilmesi lazimdi!.

Iste bunlari takip ettiler bunlar!.

Bilim Dünyasina olan Vurgunlari Üniversitelerde basladi, Degerli Doktorlarimizi Hapislere atip, Bilincin Cogalmasini önlediler.

Öbür taraftan ama, kendilerinin saglik sorunlarinda, Amerikadaki yöntemlerde tutmadigindan, "Yahudistana gidip" Saglik kontrolünden gecmekten geri kalmadilar!.

Surada sadece birseyi söylemek istiyorum!.

"Bilincin Dini ve Milliyeti yok!"

Sadece Kendi Milletinin Doktorlarini Koyun gibi harcayip, Milleti Muhtac bir duruma düsürmek, benim Gözümde Vatan/Millet Hainligine kadar gidiyor!.

Simdi Din´i bir tartiya atmak istemiyorum, sadece Din´imizin getirildigi durumu tartismak istiyorum!.

Din Düsmani AKP, burada bütün Özelliklerini tasimakta.

Cihan Savasindan cikmis Türkiye, büyük basarilari katlederek, kendini tam gelistirmisken, Tüketici bir ülkeden Üretici bir Ülkeye gecmeyi basarmisken, 90 Seneden beri edinilen varligi kisa bir zaman icinde satilmaya baslamis, Türklerin Efendisi olan Köylü bile, Topraklarinda mahrum birakilip, Sifirlanan Kasalar gibi, Sifirlanan Is Emniyeti yüzünden Katliama ugramakta.

Burada 23 Nisanda 1915 diye haykiran sahisin, 1Mayista Ermeni Papazini karsilamasi, 2Mayistada Abdullah Gül´ün, su Dünyanin en Modern Kömür Madenlerini ziyaret etmesi, sadece bir tesadüf oldugunu zannetmiyorum.

1918/9´da Erzurumda Türkleri Hanlara sokan Ermeniler, Topraklara Hakimiyetini gerceklestirebilmeleri icin Türkleri Yakmaya baslamislardi.

Kendi görüsümce, Ermeni Papazi Yanaryanla, aynen bunlar 1Mayista Ankarada konusuldu!.

Nede olsa, Osmanli zamanindan beri toprak taleplerinde bulunan Ermenilerin istekleri, her zaman vurguna ugramisti.

Böylelikle PKK´yla oyunlarini gerceklestiremiyen AKP, Ermenileri Bota almaya calismis, sadece Agri´yi hesaba katmamislardi.

Ermeni yavuklusunun yolu "Agri´da son buldu", Agri yollarini kesmisti.

Böylelikle Planlari hazirda bulunan Isid dogulup, Balkanlarda, Karabagda oldugu gibi, Kuzey Iraktada Türk katliamlari baslamis durumdaydi.

Farkina vardim, Konuda direk AKP´nin nesini begenmedigimden uzaklasmaya basladim.

Galiba simdi burada bu yaziyi sonlandiracagim, birde yeniden gözden gecirmem lazim.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti