Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.08.14, 23:08   #6
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1431
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32418
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Yaratıcı İnsanlar Arasında İntihar Oranı Neden Bu Kadar Yüksek?

İntihara eğilimli bir insanım.

Normalim.. Psikolojik nedenlerim olduğu gibi büyüdüğüm yetiştiğim çevreden gördüklerim duyduklarımın da etkisi var. Şu anki yaşadıklarım geçmişte yaşadıklarım.. Belki bir derdim yok sakatda değilim.. ama

Tıpkı diğerleri gibi bence çok gören çok inceleyen ve duyarlı olan insanlar intihara meyilli oluyorlar. Ben etrafımdaki olaylara kayıtsız kalamıyorum. Bir kediyi araba ezdiğinde herkes 1 saat düşünürken ben 1-2 gün neden ve sonuçlarını düşünüyorum.

Bu gibi durumlarda insanın dini inancı devreye girer bilirsiniz ama benim belli bir inancım yok. Çünkü dinin de iç yüzünü zamanla görmüş geçirmiş bir insanım. Bence insanların çaresiz kaldığı durumlar karşısında şüküre sığınması bunda hayır araması bir tür saçmalık. Bir züğürt tesellisi.. Yani bunla kendimi bile kandıramam.

Ha dine inanmam ama Tanrı'ya inanırım. Deist inancı taşırım o ayrı..

İlginçtir her din intiharı yasaklar ve intihar edenlerin sonsuza kadar bakın sonsuza kadar cehennemde kalacaklarını söylerler bunun üstüne birde Tanrı merhametlidir sözünü söylerler.. tam bir saçmalık.. (Aynı dinler Katillere bile cennet kapısını aralarlar tabi düşünün aradaki çelişkiyi)

Toplumsal dejenereye gittiğimiz bu yıllarda intiharların artması(bilinçli yapılan intiharlar ama) bir tür tepki.. Birey içinde yaşadığı toplumun gerçeklerini kaldıramıyor zamanla.. Bunada kişisel sebebler eklenince intihar etmesi kaçınılmaz oluyor.

Ha bu bir seçimdir sonuçta herkes bu saçma hayata katlanmak zorunda değil doğacağımız günü seçemiyoruz ama öleceğimiz günü seçme hakkımız olmalı.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.