Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.08.14, 09:28   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 7,734
Ettiği Teşekkür: 20106
Aldığı Teşekkür: 34600
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Yargı, Tayyip’i Morarttı!.. | Mehmet Türker

“76 milyonun cumhurbaşkanı olacağını” söylediğinin ertesi gün Yargıtay’a rest çekti:

“O gelirse ben gelmem”

“O” dediği Türkiye Barolar Birliği Başkanı,“gitmeyeceğini” söylediği yer ise, Adli Yıl açılış töreninin yapılacağı Yargıtay salonu!..


Türkiye Cumhuriyeti’nin 12’ncisi oldu, 10 yaşındaki çocuk inatçılığından ve egosundan kurtulamadı!..

“Küstüm oynamıyorum”


Oynamazsan oynama!..


Önceki gün toplanan Yargıtay Başkanlar Kurulu, hem Başbakan, hem AKP Genel Başkanı, hem seçilmiş 12’nciye şu dersi verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 25. ve 26. Maddeleri ile Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 10. Maddesinde ifade özgürlüğü hakkı yer almaktadır.

Çağdaş demokrasilerde toplumların ve bireylerin ifade özgürlüğü konusundaki kazanımlarının artarak korunması temel ilke olarak kabul edilmektedir.”

Başkanlar Kurulu, kararının son bölümünde ise 12’ncinin restine “rest” dedi:


“Bugün (önceki gün) yapılan Başkanlar Kurulu toplantısı sonucu, yargının bileşenlerinden olan savunmanın (Türkiye Barolar Birliği’nin) adli yıl açılış törenlerinde konuşması şeklinde süregelen uygulamanın ifade özgürlüğünün de gereği olarak devam etmesi gerektiği kararlaştırılmıştır”

Tayyip’i morartan bu karar üzerine ne olacak?..


Tükürdüğünü yalayamayacağına göre, Tayyip törene gitmeyecek!..


Gitmesin!..

Onun gitmemesiyle yargının kaybedeceği bir şey yok!..

Ancak, Tayyip’in inadı ve Türkiye’deki bütün kurumlara tepeden bakması, “Her şey benim” demesi yüzünden cumhurbaşkanlığı makamı çok ağır bir yara almış olacak!..

Tayyip daha 12’ncilik koltuğuna oturmadan büyük bir yenilgi aldı!..

Hırsına ve inadına mağlup oldu!..

Danıştay’daki törende Türkiye Barolar Birliği Başkanı’na “edepsiz” diyerek hakaret eden ve salonu terk ederek skandal yaratan Tayyip Bey, yarın Yargıtay’ın aldığı kararın şoku altında yemin edecek!..


Yargıtay’a rest çekti, çektiği restin altında kaldı, 76 milyonun asla cumhurbaşkanı olamayacağını bir defa daha kanıtlamış oldu!..

Kayıp Başkan ortaya çıktı!..


Yerel seçimlerin üzerinden 5 aya yakın süre geçti…


CHP için çantada keklik olan Kadıköy’de, kimsenin tanımadığı, onun da kendini tanıtmaya ihtiyaç hissetmediği aday seçimi kazanmıştı…

O günden bugüne hiç ortalarda görünmeyen CHP’li Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, geçen hafta, yani 4 ay 20 gün sonra ortaya çıktı ve…

Kadıköylülere ilk hitabı şu oldu:

“Koli basili değerleri 200 bin kat arttı, denize girmeyin”
Ve Belediye, Fenerbahçe Burnu’na denize girilmenin tehlikeli olduğuna dair kocaman bir pankart astı, denize girmek yasaklandı!..


Böylece yeni Başkan, Kadıköylülerin karşısına projeleriyle bir müjdeyle filan değil, felaket habercisi olarak çıkmış oldu, ama hiç değilse hayatta olduğunu gösterdi!..

Evet, İSKİ’nin beceriksizliği, sürekli proje değişikliğine gitmesi, Kadir Topbaş’ın umursamazlığı sonucu tarihte ilk kez Moda, Kalamış, Fenerbahçe ile Bostancı’ya kadar olan bütün sahil şeridinde denize girmek sağlık açısından tehlikeli oldu…


Tehlikenin kaynağı, 50 yıldır temizlenemeyen Kurbağalıdere’de yılan hikayesine dönen çalışmalar…

Kadıköylüler için işin tek iyi tarafı ise, Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun bu vesileyle varlığını öğrenmiş olmaları!..


-------Sözcü------
__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti