Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.08.14, 23:05   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11424
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Farkında Olmak, Farkındalık Yaratmak

FARKINDA OLMAK, FARKINDALIK YARATMAK

İnsanlar nüans farklılıkları ile birbirlerinden, hayata bakışta, sosyal yaşamda, siyaset alanında, ekonomi alanında velhasıl yaşamın tüm unsurlarında asgari müşterek de buluşarak bir araya geliyorsa, örneğin; FG gibi sitelerde bir araya geliyorsa elbette bunun bir anlamı ve sebebi var.

Türkiye ve dünya insan manzaraları ile dolu. Değer yargıları ile beyninizde oluşturduğunuz namus ve ahlak kavramı, şekilcilik de endekslenip son bulmuyorsa, dini ve ulvi değerlerin gerçek değerlerini aşıp dayatmalarda kaybolmuyorsa, o zaman paylaşım sağlayacağınız, birlikte beraber paylaşacağınız platformlar, bu platformların meydana getirdiği zümreler ortaya çıkar, sizlerde bu zümrelerin bir bireyi olarak değer yargılarınızla doğru bildiklerinizin farkında olmayanları, farkında olabilmeleri adına farkındalık yaratmak çabasına girersiniz.

Acizane severek ve ilkelerim doğrultusunda paylaşım sağlayan insanların bir araya geldiği FG de olmak, farkındalık yaratmak için için katkı sağlamak, kıvanç, neş'e, huzur veren davranışlar olsa gerek!

Bir arkadaşımızın bir süre ON LİNE olmayışı, hangi gerekçe ile olursa olsun mensubu olduğu zümre içinden bir süre ayrı kalması doğrusu benim için farkında olmak, diğer üyeler üzerinde farkındalık yaratmak asli görev olur.

Kör ölür badem gözlü olur anlayışı ile, gerekçesi sudan sebeplere dayanan bir çırpıda gözden çıkarmalar, farkındalığın olmadığı anlamına gelir ki, şahsen beni içten yaralar.

Bazen düşünürüm, yaşım olmuş 71 beyni melekelerime sağlık içinde hükmediyorum ve zaman zaman burada yorum ve yazılar ile farkındalığı çoğaltarak farkındalık çoğaltmaya çalışırken, acaba diyorum yaşımdan dolayı fiziken benden güçlü olanların yanında görüntü kirliliğimi yaratıyorum şüphesi içimi kemirdiği zamanlar oluyor... Ama sonra takıntılı yaşamanın insanı hak etmediği stresler içinde kıvrandırıp üretici ve paylaşımcı yanını frenlediği kanısı beyinde oluşunca takıntılı yaşamaktan saniyen vazgeçiyorum.

Ezcümle ve sonuç olarak, insanlar kolay harcanmamalı, mensubu olduğu zümreler içinden bir çırpıda dışlanmamalı diyorum.

Ve her zaman söylediğimiz gibi, sürç-i lisan ettik isek affola diyorum. Beni de çabuk silmeyiniz arzusu ile sevgi ve saygılar sunuyorum.

27.08.2014
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
14 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.