Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.08.14, 12:49   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5999
Mesajlar: 25,850
Ettiği Teşekkür: 100737
Aldığı Teşekkür: 141609
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Yedi Düvele Karşı! | Rahmi Turan - Tokmak


Davutoğlu’nun kurduğu yeni hükümet açıklandı. Dört bakanlıkta değişiklik var ama yeni hükümetin eskisinden bir farkı yok. Aynı sistem, aynı mantık, aynı dünya görüşü!
Bugün daha önemli bir şey var. 30 Ağustos Zafer Bayramı!
Türk’ün makûs (ters dönmüş) talihini yendiği, kaderini tersine çevirdiği mucizevi gün… 30 Ağustos umuttur, güvendir, milli duyguların şahlanışıdır.
Bugün, büyük komutan Mustafa Kemal’in önderliğinde Türk Ulusu’nun yedi düvele (bütün devletlere, bütün dünyaya) karşı kazandığı muhteşem zaferin 92’nci Yıldönümü’dür. Mustafa Kemal Atatürk, yalnız dışarıdaki düşmanları değil, çok daha tehlikeli olan içimizdeki düşmanları da yenmiştir.

En zor savaş, içerideki hainlerle yapılan savaştır.
Mustafa Kemal “Ya istiklal, ya ölüm” diyordu. 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz, göğüs göğüse çarpışmalarla 5 gün aralıksız devam etti. Tarihin en büyük meydan savaşı idi. 30 Ağustos günü düşman bozguna uğrayıp kaçmaya başlarken Türkiye özgürlüğe doğru kanatlanıyordu…
92 yıl geçti! Bugün ne haldeyiz? Atatürk’ün emanetine layık olabildik mi?

Atatürk çok büyük savaşlar kazanmıştı ama ilkesi “Yurtta barış, dünyada barış” idi.
Bugün, tek savaş bile kazanamayanların ilkesi ise “Yurtta kavga, dünyada kavga!”
Nereden nereye?
Sözcü

__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.