Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.08.14, 15:29   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Yedi Düvele Karşı! | Rahmi Turan - Tokmak

"Bugün, büyük komutan Mustafa Kemal’in önderliğinde Türk Ulusu’nun yedi düvele (bütün devletlere, bütün dünyaya) karşı kazandığı muhteşem zaferin 92’nci Yıldönümü’dür. Mustafa Kemal Atatürk, yalnız dışarıdaki düşmanları değil, çok daha tehlikeli olan içimizdeki düşmanları da yenmiştir." Diyor sn. Rahmi Turan.

Rahmi Turan beyin dışardaki düşmanları yenmiştir sözüne yürekten katılırken, içerdeki düşmanların tam olarak yenilmediğine inananlardanım. Cumhuriyet ilanı ile birlikte iç düşmanlar asla dur durak bilmediler, zaman zaman din elden gidiyor dediler zaman zaman Atatürk bıraksaydı ninelerini belleyecek kefereye baba dediler, Atatürk ve ilkelerine karşı çıktılar, medeniyeti, ilericiliği, demokratlığı, hak ve hukuku, kadın ve çocuk haklarını, kendilerine has bir yöntem olan erkek eğemen toplum üzerinde, baskı aracı gördüler, her platform da Atatürk ve ilkelerine savaş açtılar, Lozan'ı mandacılığa tercih ettiler. İç düşmanların kendilerinin çoğu yerle yeksan oldular, torunları, çocukları ve zihniyetleri bu güne kadar taşındı geldi. En son emarelerini son 12 yıldır ülkemiz görmekte, milli lezyonlar milli bünyeden bir türlü atılamadı yok edilemedi. İşte size iç düşman hikayesinden basit bir kesit!

Günümüzde bile devletin tüm katmanlarında ve sosyal yaşamın her kesiminde, kılıkları ile zihniyetleri ile ben iç düşmanların uzantısıyım diyenleri görmekteyiz. Bu düşünceler ile iç düşmanları yenemedik, iç düşmanlar her zaman var onlara çanak tutan güya milli irade kahramanları da var!

Paylaşım için taşıyan arkadaşımıza teşekkürler.

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.