Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.08.14, 10:37   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Hattı Müdafa, Sathı Müdafa

HATTI MÜDAFA, SATHI MÜDAFADün 30 Agustos zafer bayramının 92 yılı yüce Türk milleti bireyleri ve onun meydana getirdiği kurum ve kuruluşlar tarafından içtenlikle, çoşkuyla kutlandı. Aşağıdaki veciz sözün içeriğine uyan Türk milleti ve onun cephelere gönderdiği şehit yiğitlerin sayesinde bu günlere gelindi. Şehit kanları ile sulanmış Türk yurdu Anadolu, Türk milletine böyle vatan oldu!"hatt-ı müdafaa yoktur, sath-ı müdafaa vardır. o satıh, bütün vatandır. vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça, terk olunamaz. onun için küçük büyük her cüzütamı, bulunduğu mevziden atılabilir. fakat küçük, büyük her cüzütam ilk durabildiği noktada, tekrar düşmana karşı cephe teşkil edip muharebeye devam eder. yanındaki cüzütamın çekilmeye mecbur olduğunu gören cüzütamlar, ona tabi olamaz. bulunduğu mevzide nihayete kadar sebat ve mukavemete mecburdur."
26 AGUSTOS 1921
Mustafa Kemal ATATÜRKMustafa Kemal Atatürk'ün sakarya meydan muharebesinde söylediği, savaşın seyrini değiştiren söz. savaşta, yalnızca, oluşturulan tek bir savunma hattına bel bağlamamayı sadece ona dayanmamayı amaçlar. savunulan tek bir hat değil, bütün satıh olmalıdır. böylece yitirilen kuvvetler yerine arkadan destek kuvvetler gelmesi, ve bu kuvvetlerin yerini alması da mümkün olur. Bu anlayış bu gün içinde geçerlidir.

Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır.


Teferruat kimlerdir? 40.000 kişinin ölümünden sorumlu, yaşlı, çocuk ve kadınların katili, imralı canisi olarak bilinen ve Apo olarak tanımlanan pisliği muhatap alanlardır, onun ada içine bir sekreterya düzeni verilmesi talebini kabul edenlerdir, dağdaki silahlı uzantısı ile parlamento içindeki güya silahsız "gündüz külahlı gece silahlı" militanlarını ayrımsız olarak söylüyorum kaale alıp görüşmeler yapanlardır.


Kanlar ile sulanmış vatan üzerinde kurulan Cumhuriyetin önemli amillerinden biri ünüter yapıdır! Bir başka adı tek vatan, tek bayrak, tek millettir! 12 yıl öncesine kadar Cumhuriyet başlangıcından beri ülkemiz içinde olan lezyonların meydana getirdiği iç düşmanların tüm varlığına çabalarına rağmen, tek vatan, tek bayrak, tek millet ilkesinden asla sapılmadı. Bu gün Türk milletine ihanet içinde olanlar, milli irade dedikleri iradeyi Colın Powell ile yaptıkları 9 maddelik ihanet belgesine irca edenler teferruattır! Cani başı ve onun taifesi ile görüşerek bayrak yanına bayrak ekleme, vatan topraklarını bölme, yanına başka adlarda millet ekleme çalışmalarını "AÇILIM POLİTİKASI" diye halka yutturanlar, siyasi ve mali ikballeri ve makam koltukları hırsı ile yanıp tutuşanlar, milli ve ulvi değerleri hırslarına irca edenler teferruattır.


Tüm teferruatlara rağmen yüce Türk milleti bu hain planlara izin vermeyecek, irtica, gericilik, yobazlık, bölücülük tüm gayretlere rağmen başarılı olamayacak şehit çocukları ve torunları iç hainlere bu fırsatı vermeyecektir.


31.08.2014
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla