Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.09.14, 13:26   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5434
Ettiği Teşekkür: 97413
Aldığı Teşekkür: 135838
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart “O Yoksa Ben de Yokum!” | Rahmi Turan (Tokmak)

Bugün “Adli Yıl”ın açılış töreni var.
71 yıldan beri, “Adli yıl” açılışlarına cumhurbaşkanları ve başbakanların katılmaları bir gelenek haline gelmişti…
İlk defa bu yıl, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu bu törene katılmıyor!
Erdoğan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun eleştirilerine bozulduğu için “Adli Yıl’ın açılışına o gelirse ben gelmem!” diye rest çekmişti.
Erdoğan’ın eleştirilere hiç tahammülü yok!
Oysa Türkiye dikensiz gül bahçesi değil…
Ülkeyi yönetenlerin her türlü eleştiriye açık olmaları, demokrasinin kuralıdır.
Yargıtay Başkanlar Kurulu, Erdoğan’ın tavrını demokratik bulmadığı için “Prof. Feyzioğlu’nun açılışa gelip konuşması ifade özgürlüğünün gereğidir.” diye karar verdi.
Erdoğan buna da kızdı köpürdü tabii… Yüksek yargıyı “nezaketsizlikle” suçlayıp “Hukuk, bir avuç Haşhaşi’nin şantajına mahkûm bırakılamaz” diye hakarete varan ifadeler kullandı!
Uzun lâfın kısası; Tayyip Erdoğan, bugünkü törene katılmıyor!
Başbakan Davutoğlu da törene katılmama kararı aldı. “Tayyip Bey’in olmadığı yerde ben de yokum” demek istiyor!
Hani “Emanetçi Başbakan” olmayacaktı? Ne oldu?
Davutoğlu daha ilk günden nasıl bir Başbakan olacağını gösterdi!

Tokmak

Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.