Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.09.14, 16:24   #17
Mihri Sultan
Uzman Üye

Mihri Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 2172
Aldığı Teşekkür: 6531
Rep Derecesi : Mihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzel
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Osmanlı'nın Tüm Haşmetini Yansıtan Saltanat Kayıkları

Osmanlı Sarayı ve Sultan Abdülmecid, Fransa ile yaşanan ekonomik ilişkiler sebebiyle buna göz yumsa da, Paris'teki Türk elçisi olan Ahmet Vefik Paşa, tepki olarak siyah renkli at arabasını sadece Fransız sarayına mahsus beyaz renge boyatır. Paris sokaklarında bembeyaz at arabasıyla gezerken, halk onu 3. Napolyon zannederek selamlar. Fransız Sarayından gecikmeden gelen tepkiye cevaben;

"Siz kayığı kaldırdığınız gün, ben de arabayı kaldırırım..." der.

Bu bölümü biliyordum okumuştum. Diyeceğim de şu, süs, caka, gösteriş tamam eyvallah çok güzel de keşke görüntü de değil icraat olsaydı. Osmanlı Kanuni döneminde denizlerde zirvede Barbaros Hayrettin paşa nın öldürülmesiyle beklemede Girit in 25 senede alınışı ile de artık gerilemede. Sonrası içler acısı gemiler tersaneler çürümede..

Sunum ve bilgiler güzel olmuş. Çok ilgilendiğim bir alan

Teşekkürler ReaL