Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.09.14, 12:32   #58
med_i_cezir
Yeni Üye
med_i_cezir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2014
Konular: 1
Mesajlar: 8
Ettiği Teşekkür: 89
Aldığı Teşekkür: 39
Rep Derecesi : med_i_cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdemed_i_cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdemed_i_cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdemed_i_cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdemed_i_cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdemed_i_cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdemed_i_cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdemed_i_cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdemed_i_cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdemed_i_cezir Karimasını arttırmak için doğru yerdemed_i_cezir Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: IŞİD Vahşeti Sürüyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Med-i-Cezir'in yazdığına karsi düsüncem degismis degil.
Kısaca yazdığım bir yorumdan sonra buralar epey karışmış. Üstelik yazdığım yorumu yanlış anlayanlar da olmuş, oysa yanlış anlaşılacak tarafı da yoktu ya, neyse.
Biraz daha açayım belki anlaşılır.
Öncelikle insana arasında, din, dil, ırk, renk ayrımı yapmadığımı ve yapanlardan da nefret ettiğimi söyleyerek İŞİD ve İSRAİL konularındaki görüşlerimi açıklamaya çalışayım.
Yahudiler, yüz yıllardır dışlanmışlık, katledilmişlikleri ve yurtsuz bırakılmaları nedeniyle (öyle ya da böyle) vatan edinmiş oldukları bu günkü İSRAİL topraklarını savunma, ellerinde tutma konusunda aşırı hassaslardır.
Günümüzde, Filistin'e karşı topraklarını koruma veya ellerinde tutma adına vahşet, katliam ve insanlık dışı denilebilecek yollara baş vurdukları, inkar edilemez bir gerçektir.
Fakat unutulmamalıdır ki,
İsrail'i Ortadoğu'ya yerleştiren, koruyan, destekleyen Amerika'dır. İsrail, Amerika'nın Arab ülkelerine karşı kullandığı bir sopa, rahatsız edici bir at sineği, tasması Amerika'nın elinde olan bir ...dır.
Öyle, benim yazımı yanlış anlayıp tepki gösteren İnsanlıkarayan nikli arkadaşın yazdığı gibi, her yere eli kolu yetişen çok güçlü bir devlet değildir. İsrail'in gücü arkasındaki Amerika'dan gelir.
Kısacası İsrail, oynatıcısının Amerika olduğu bir kukladır.
Kuklayı yaptıklarından suçlamak çok komiktir, çünkü asıl suçlu kuklacıdır.
Günümüzdeki AKP'nin, İsrail'e sözde tepkisi ve AKP'ye oy vermiş olan AKP yandaşlarının da buna inanması çok komiktir.
Çünkü, İsrail'i maşa olarak kullanan Amerika ile AKP çok içli dışlıdır. Google'da Tayyip Erdoğan-Amerika yazılarak aranacak olursa, görsel olarak Amerika ve Tayyip Erdoğan arasındaki ilişkinin ne kadar sıkı olduğu görülebilir.
AKP'nin , Afganistan, Libya, Irak ve Suriye gibi savaş alanlarında Amerika yanında yer aldığını, Amerika askerlerinin Mehmetçiğimizin başına çuval geçirmesini sineye çekmesini hatırlarsak, AKP'nin İsrail kuklacısı Amerika ve İsrail ile aynı saflarda olduğu en sade vatandaş tarafından bile anlaşılabilir.
Bu nedenle kızılması, tepki gösterilmesi gerekiyorsa , hedef İsrail'den çok AKP Hükümeti ve Amerika olmalıdır.
Bir diğer konu da, İŞİD ve İsrail konusudur.
İŞİD'i İsrail destekliyorsa, bunu Amerika istediği için yaptığı göz önüne alınmalıdır.
İŞİD'in varlığı ve güçlenmesi Yahudiler için de büyük bir tehlikedir. Bu nedenle, Suriye rejimini yıkmak için başlarda İsrail'in, Amerika öyle istiyor diye İŞİD'i desteklediğini varsaysak bile günümüz koşullarında hala desteklediğini söylemek büyük yanılgı olur, Çünkü İŞİD, İsrail için, kendilerine pek fazla bulaşmayan Esat'tan daha acımasız bir tehdittir, bunu İsrail'in farketmemesi mümkün değildir.
Bu gün Ortadoğu'da alevlendirilmiş olan, bir din çatışmasıdır.
Malezya, Endonezya, İran, Afganistan, Pakistan,Mısır, Irak, Suriye, Libya, Cezayir, Somali gibi ülkelerde, radikal İslam taraftarı güçler gerek kendi ülkelerinde , gerekse de diğer ülkelerde Dini bir yönetim şekli olan Şeriat yönetimini getirebilmek için mücadele etmektedirler.
Irak ve Suriye'deki, İşid de , Filistin yönetimindeki Hamas da, Mısır'daki Müslüman Kardeşler ve Mursi taraftarları da Şeriat yönetimi için mücadele edenler de bu gruplardandır ve AKP bu grupları desteklemektedir.
Tekrarlamak gerekirse, İŞİD'e engel olmak isteniyorsa, tepki gösterilmesi gereken AKP Hükümeti ve Amerika'dır.
Yoksa, Hitler faşizmi gibi, her taşın altında Yahudi parmağı aramak büyük yanılgı olur.
Türkiye için de, İsrail'den çok, İşid, Hamas, Müslüman Kardeşler, El Kaide gibi radikal İslami örgütler daha tehlikelidir.
Çağdaş, Atatürkçü bir Türkiye istiyor ve özlüyorsak, mücadele etmemiz gereken Amerika ve radikal İslami örgütlerdir.
Umarım yine yanlış anlamalara yol açmamışımdır.
__________________
med_i_cezir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
med_i_cezir'in Mesajına Teşekkür Etti