Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.09.14, 15:48   #1
Redwine
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3697
Mesajlar: 17,960
Ettiği Teşekkür: 73083
Aldığı Teşekkür: 67344
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart İlaç Sektöründe En Kârlı 5 Hastalık

İlaç Sektöründe En Karlı 5 Hastalık


Sağlık gerekliliği, dünyanın en karlı iş girişimlerinden biri olan ilaç sektörünü doğurmuştur. Son yıllarda büyük oranlarda satılan bazı ilaçların hangi hastalıkla ilgili olarak kullanıldığını listelemeye çalıştık. 2012 yılında hangi hastalıklara ait ilaçların daha fazla satıldığıyla ilgili olan bu listemizde, sıralamayı en fazla kar getirenlerden yapmaya gayret ettik. İlaç sektörünün sağlığa bakış açısını da aktarmasını ümit ederek işte, ilaç sektöründe en karlı 5 hastalık;
1. Obezite ( Dislipidemi ):
Son on yıl içinde obezite ile ilgili kullanılan Lipitor adlı ilaç, oldukça popüler hale gelmiş. Öyle ki, 2006 yılında zirve yapmış ve yaklaşık 13,7 milyar dolarlık bir satış hacmine ulaşmıştır. Bugün satışları biraz da olsa düşmüştür, ancak öyle büyük miktarlarda satış olmakta ki bu düşüş hiç önemli değil. Obezite ( Dislipidemi ) hastalıklarında kullanılan ilaçların, en çok satılan ilaçların başında gelmeye devam edeceği ve en karlı hastalık olacağı kesin.
2. Otoimmün hastalıklar (Tip 1 Diyabet, artrit): Otoimmün hastalıklar çölyak hastalığı, egzama hastalıklarının , Tip1 diyabet ve artrit hastalıklarının tamamını kapsamaktadır. Otoimmün hastalıklardaki artışa paralel olarak 2013 yılında bir üst ilaç olarak çıkarılan Humira adlı ilaç, tüm otoimmün hastalıklarla ilgili pazarın %37′sine sahip ve yaklaşık 9,3 milyar dolarlık bir satış hacmi oluşturmuş durumda. Kötü beslenme ve sağlıklı yaşam beklentileri, otoimmün hastalıklarla ilgili ilaçların satışlarında daha uzun yıllar büyük cirolar, dolayısıyla da karlar getirecektir.


3. Şizofreni (ADD, Depresyon):
Şizofreni yalınızca kişilik bozukluklarıyla sınırlı olmayıp, aynı zamanda manik depresyon gibi ciddi duygusal dengesizlikler de olabiliyor. İşte, bu da para demektir… Abilify adlı ilaç 2011 yılında 7,4 milyar dolar seviyesinde bir satış gerçekleştirerek en karlı ilaç olmuştur. Tüm şizofreni ilaçları gibi Abilify adlı ilaç da, beyin kimyasını değiştirerek, normalleşmesine yardımcı olmak, psikolojik şizofreni belirtilerini azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu tür ilaçlar sadece genel amaçlı tedavi yöntemlerini desteklemektedir. Dolayısıyla da şizofreni durumu tekrar edebilir ve bu da daha çok satış demektir.


4 – Astım:
Astım hastalığı dünya çapında 300 milyondan fazla kişiyi etkilemekte ve birkaç milyar dolar değerinde ilaç satışı getirmektedir. Uzun süreli tedaviler mevcut olsa da çeşitli astım belirtileri karmaşık doğası nedeniyle, ilaç kullanımını zorunlu kılmaktadır. Seretide adlı ilaç en çok kullanılan ilaçlara bir örnek olabilir. Astım, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde daha sık hale gelmekte ve bu ilaçlardan elde edilen karların da artması beklenmektedir.5 – Çeşitli kanserler (özellikle Kolon / Meme / Akciğer): Şaşırtıcı ama kanser hastalıkları listemizde ilk sıralarda değil. Kanser tedavisi pahalı olsa da, diğer hastalıklar gibi kronik bir hastalık değildir. Hastaların birçoğunun hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan kanser türleri ile ilgili tedavilerde kullanılan ilaçlar, bu nedenle uzun süreli kar getirmemektedir. Kanser dünyanın en pahalı tedavilerini gerektiren, ancak ölümcül bir hastalıktır. Dolayısıyla kronik ve ömür boyu süren hastalıklardan elde edilen gelirler daha karlıdır.

Kaynak
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.