Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.09.14, 17:00   #47
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131274
Aldığı Teşekkür: 42660
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: İnsanlıkarayan Nerdesin?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
O beni çok kızdırdı,
şimdi sıra bende

Su konuya cevap vermeye unuttun daha!.

Sana Hakkımızı Helal Etmiyoruz

Suraya bir tasiyayim sunu:

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Erhan1907 Mesajı göster
Merhaba @ala'turka
Şu mesajlara yorum yapma gereği hissettim;

Alıntı:
Bölünmüş yollarda, otobanlarda güvenli seyahat et
Güvenli seyahat demişsiniz ancak otobanlarda her gün gerçekleşen kazaları güvenli olarak mı görüyorsunuz?

Alıntı:
Yenilenmiş geniş kaldırmalarda yürüyerek şehrin tadını çıkar,
Geniş kaldırımlar dediğiniz 30 santim bile olmayan kaldırımlar mı?

Alıntı:
Cennet bahçelerini aratmayan, yemyeşil parklar alanlar

Her gün yüzlerce ağaç kesilirken bu cennet bahçeleri nerede acaba?

Alıntı:
Hızlı tren, Marmaray, üçüncü köprü, Üçüncü havalanı,
Kötü şeyler mi bunlar hayır tabi ki vardır bir güzelliği. Ancak bunu doğaya zarar vermeden yapılsa daha güzel olmaz mıydı? Halkın istediği şekil de yapılsaydı çevredekileri ve çevreyi rahatsız etmeyecek şekilde olsaydı bu konunun tartışılmayacağını gayet iyi bildiğinizi düşünüyorum.

Alıntı:
Yenilenmiş toplu taşıma araçları, hepsi milyarlık klimalı lüks
araçlar
Acaba bunlar neredeki bölgelere veya neredeki kesimlere yönelik yenileniyor? Sandalyeleri kırık,yıpranmış otobüsler hala kullanılmakta.

Alıntı:
Bu Hükümet'ten önce memur maaşları ödenemiyordu
Acaba bu hükümetten önce Ağustos depreminin, ve depremin etkisinin de olduğunu biliyor musunuz? Depremin nerede olduğunu biliyorsunuzdur. Ülkenin ekonomi kaynağı olan Marmara Bölgesinde büyük bir depremin olması sizce ekonomide bir hasar yaratmaz mı? Memur maaşları bu sebepten ödenmemiş olabilir miydi?

Alıntı:
Aynı şekilde yenilenmiş modern okullar
Okul ve hastahane kısmını daha da emin olduğum için sona saklamak istedim;

Alıntı:
Yenilenmiş hastaneler, otel konforunda odalar,
Benim eğitim dönemimde Akp hükümeti vardı. İlk okulda kırık,çizik,bozuk sıralar, ortaokulda kırık,çizik,bozuk sıralar, lisede kırık,çizik,bozuk sıralar ile eğitim gördüm. Bir kez olsun sıralarımızın yenilendiğini görmedim. Bu mu modernlik oluyor? Yoksa ilk okul 5 de iken yarım dönemde 10, diğer yarım dönemde 4 sınıf öğretmeni değişikliği mi modern? Ortaokul, liseyi katmıyorum oranınkiler ayrı. Üniversitede bile bozuk sıraların olduğu eğitim için gerekli envanterlerin olmadığı gerçek.

Alıntı:
Ak parti bütün asimilasyon politikakarına son verdi,
El konulan azınlık mallarını iade etti,
Artık hiç kimse kimliğini saklamak zorunda değil
Kaç hastahaneyi kontrol ettiniz çok merak ediyorum. Benim gittiğim hastahanelerde o konfor dediğiniz şeyi göremedim. Odalarda ki düzensizlik mi devlet hastahanesi dediğimiz hastahanelerin çalışanları mı yenilendi de ben mi daha göremedim?

Bununla ilgili yaşadığım bir olayı söyleyeceğim ondan sonra tekrardan bu konu ile ilgili yorumunuzu beklerim. Ben Aleviyim. Asfalt çalışmaları oluyor ya hani. Benim bulunduğum sokağın çoğu da Alevidir. Çevremdeki bütün sokakların yollarını yapıyorlar da benim sokağımı neden yapmıyorlar? Bu 1 kez değil, 2 kez değil 3 kez değil. 4 kez oldu ve her defasında sokakça belediyeye şikayet ettikten bir kaç ay sonra yarım yamalak çalışma yapıldı. Sizce bu yol çalışmalarında yetkili olanlar kimliğimizi bildiği için mi yapmıyorlardı?

İzninizle bende size şu soruları sormak istiyorum;
Onlarca yalan söyleyip milleti kandıran birine mi oy vereceğiz? İnsanları ayrıştıran, kutuplaştıran birine mi oy vereceğiz? Hukukun bağımsızlığını bozup kendini kurtaracak kararları vermesini sağlayan birine mi oy vereceğiz? Medyaya, insanların görüşüne engel olan birine mi oy vereceğiz? Milletvekilliği düşüp yargılanma olacağını bildiği için Resmi Gazeteye baskı uyguladığı için mi oy vereceğiz? Atatürk'ün Yüce Türk Milleti demesine rağmen o birinin Yüce Türk Milleti vatandaşlarını yuhalattığı için mi oy vereceğiz? Kendisinin desteklediği şeyleri kendisine oy veren kısmın istediği yerde eylem yapmasına müsade edip, kendisine karşı eylem yapanlara müsade ettirmeyip demokratik hakları uygulatmadığı için mi oy vereceğiz? Adı yolsuzlukla anılan birine mi oy vereceğiz?Akp milletvekillerinin,belediyelerinin kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmesi için mi oy vereceğiz?

77 milyonun cumhurbaşkanıyım deyip de şu kişi gelirse oraya gelmem diyen birine mi oy vereceğiz?

Milleti düşünmeyen, sadece kendilerini düşünen Akp'ye mi oy vereceğiz?

Sadece kendi çıkardıkları önergeleri,kanunları onaylayıp diğer partilerin önergelerine sırf başka partide diye reddedenlere mi oy vereceğiz?
Örnek istiyorsanız son zamanlarda ki en büyük örnek olan maden ocakları denetimi arttırılsın önergesinin Akp'lilerce reddedilmesidir.

Yol için camiyi yıkarız diyen kişiyi alkışlayıp, camiye canını, sağlığını kurtarmak için ayakkabıyla girenleri yuhalamak mıdır desteklemek? Camiye ayakkabıyla girdiler diyen kişiyi desteklemek sizce ne kadar doğru? Sizce cami yıkmak mı daha kötü bir şey yoksa oraya ayakkabı ile girmek mi? Yol için camiyi yıkarız cümlesini bir CHP de olan biri kullansaydı dinsiz der miydiniz demez miydiniz?

Oy vereceğiz? kelimelerinin yanına bir de helal mi edeceğiz? i de eklemiş farz ederseniz konunun bütünlüğünü de bozmamış oluruz. Eğer hala şu soru kısmındaki yazdıklarıma ben yine de helal ediyorum diyorsanız daha da diyecek bir şeyim yok.

Şahsen ben asla HELAL ETMİYORUM.

Dediklerimde tek bir yanlış dahi olduğunu düşünmüyorum.

Saygılarımla;

Sessizlige büründügüm haftada olan acilmis konuda, bende Hakkimi Helal etmiyorum!.

Alıntı:
Bana küsüyormuş gibi yapıyor ama
Peşimde biliyorum
Bak ne kadar Pesinde oldugumun kaniti degilmi?.
Böyle Cevap veremeden kacacaginimi zannediyordun.

Alıntı:
Bölünmüş yollarda, otobanlarda güvenli seyahat et
Hangi, Kimin Parasinla bu Yollar yapilmis?.

Deprem Vergisi diye toplanip, bunlari calipta yapilmadimi bu yollar?.
Parlamentoda sorusturma acildiginda, bide Deprem vergisi diye bir Vergi yok demeye kalkmislardi.

Halbuki O vergilerle Memleketin Alt yapisi yapilmasi lazimdi!.
Ne oldu?.

Silüeti bozuyor diye adlandirdiklari Gökdelenler, belirli bir kat tasiyabilirken, bunun üzerine 10 kat daha attilar.
Yahu bu 10 katin fazladan tonajini hangi Temel karsilayacak?.

Katil AKP, böylelikle Modern Maden diye Modern Mezar yaparken, simdide Modern Katil Makinesi icat etmis!.

Düsün bakalim, zaten tonaji hesaplara göre, depremi karsilayabilecek sekilde yapilmasina karsi, bu Fazla tonajlar ne olacak?.

O Binalardan cikan Ölüler bile tespit edilemiyecek, Twin Toverlerde oldugu gibi, Kemiklerine kadar Toz olmus olacaklar!.

Burada hafif bir Matematikle bunlari göz önüne getirebiliyorsam, hala bunlari takip etmekte inatcisiniz.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.