Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.09.14, 11:18   #17
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33075
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

@Sami

Ben islamı zaten savunmuyorum. Ben deist inancı taşıyan bir insanım. Seninde belirttiğin ayetleride biliyorum. Benim inancımda Tanrı insanları öldürmek için ayetler göndermez. Bu söz konusu ayetlerin varlığı birer insan delilidir sadece.

Her ne kadar diğer arkadaşlarımız islamiyet böyle şeyleri emretmez desede bir noktayı gözden kaçırıyorlar. Bu her dinde var olan bir problem, suistimale ve yozlaşmaya müthiş derecede açık olması.

Dinlerin insani olduğu delillerinden biride toplumsal olarak bölünmüş olmaları.

Hristiyanlıkda aynı aşamadan geçti. Bugünkü müslümanlar hristiyanlık değiştirildi yozlaştırıldı diyor mesela. Evet halen yozlaştırılan bir hristiyanlık var ama değiştirilen hristiyanlık kısmı çok farklı. Bugünkü hristiyanlar cihat yapmıyorsa bu dinin reforma uğradığı için böyledir. Aynı şey İslam içinde olmalı çünkü kendi içersinde çok çelişkileri var.

İslamın doğduğu yere bakarsak bu reform olayı oldukça çok zor ve çok katı.

Richard dawkins adlı bilimcinin bu konuda çok güzel tespitleri var izleyin.


__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.