Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.09.14, 21:37   #36
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türk Bayrağı Yine İndirildi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Bu ülkede bayrak indirmekten daha büyük sorunlar var. Bunun yanında bayrak ne ki?
Sevgili dostum SerseriGezgin,
Senin de bildiğin gibi, PKK teröristleri, 2000'li yılların başlangıcında, Türk Askeri tarafından, Irak içlerindeki inlerine kadar kovalanmış, APO paketlemiş, yakalanmış ve ''Türkiye Cumhuriyeti'nin emrindeyim, ne isterse yaparım.'' diyordu.
Teröristler sindirip saldırı yapamayacak hale getirilmekle yetinilmemiş, DSP-MHP-ANAP Hükümeti tarafından, Teröristin baş destekçisi Amerika'ya, doğunun süperlerine (Rusya-Çin) yaklaşma gözdağı verilmişti.

O yıllara ait(yıllara göre) şehit sayıları da, PKK'nın bitişini göstermekteydi.
2002 yılına dikkat,

DSP-MHP-ANAP Hükümeti, Amerika'nın Kuzey Irak'ta Barzani ve Talabani'ye destek verip, Irak'ı bölerek, Irakta Bir Kürt Devleti kurdurmasını istemiyorlar, bu gerçekleşirse, Türk bölücülerininde bunu örnek alacaklarını ve Barzani'den destek alacaklarını bildikleri için de, Amerika'nın Irak'taki Saddam Hüseyin yönetimini yıkmasına destek vermiyordu.

Bu şartlar altında, yaklaşık 20 yıldır PKK il kez ''Pes'' edecek aşamaya gelmişti.

İşte tam bu aşamada, Amerika'nın desteğiyle, AKP iktidara geldi.
Türk askeri Irak içinden geri çekildi,
Irak'taki Türkmenlerin yanında bulunan ve tümü subaylardan oluşan Mehmetçiklerin çevresi Amerikan Conileri ve Barzani peşmergeleri tarafından sarıldı.
Mehmetçiklere, AKP hükümetinden emir geldi, ''Karşı koymayın! Çatışmayın! Teslim olun!''

Türk tarihinde belki ilk defa, Türk askeri savaşmadan silahını verip teslim oldu ve başlarına Çuval geçirilerek, günlerce sorgulandı.
AKP Hükümeti' önemli bir tepki göstermedi aksine, Irak'ta, Libya'da ,Suriye'de Amerikan askerlerine yardım ve destek sağladı.

AKP Hükümetinin Türk Emniyet güçlerini, çatışmadan teslim olmayı emrettiği ikinci olay da; IŞİD'in Büyük elçi baskınıdır.


Yine AKP Hükümeti tarafından ikinci defa, ; ''Karşı koymayın, Silahlarınızı verip , teslim olun!'' talimatı verilmiştir.


AKP'nin Türk Mehmetçiğini teslime zorlayan üçüncü olay da;
Pişmanlık belirtmeyen,
silah bırakmayan,
Türk Topraklarını bölmekten vazgeçmediğini açıklayan PKK karşısında ''Pes'' ederek ''AÇILIM'' adı altında PKK'ya teslim olarak,
Güneydoğu'nun bölünmesine,
PKK'nin tekrar canlanmasına ve Güneydoğu'da çok etkin konuma gelmesine yol açmasıdır.
Yakalandığı zaman: ''Türkiye Cumhuriyeti'nin emrindeyim, ne isterse yaparım.'' diyen, APO'yu onore ederek, ''Türkiye'nin üçüncü konumundaki adamım!'' der duruma getirdi.
Ayrıca;
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Bir kaç troll'un ortalığı bulamak için yaptıkları hareket giderler okul bayrağı indirirler okul büstünü kırarlar te allam ya. Bu troll'ler gitsin genelkurmay yada kışla bayrağı indirsin sıkıysa..


Demişsin;
AKP, Mehmetçiğin elini kolunu bağlayıp Bölücüleri öylesine şımarttı ki ,onu da yaptılar.Aşağıda ki, videodaki indirilen bayrak ,Lice'deki Hava Kuvvetlerine ait askeri bölge içinde ve (sözde) asker tarafından korunan bir bayraktır.

Hiç şüphen olmasın ki, Mehmetçiğimize; ''Dokunmayın!'' emri verilmiştir.

Evet, senin de belirttiğin gibi,Türkiye'nin bir çok sorunu var ama, Bayrak olayı, küçük değil, büyük bir olaydır.
Çünkü, bayrak aynı zamanda, MİLLİYETÇİLİĞİN de sembolüdür.
AKP ise MİLLİYETÇİ bir toplumu, ÜMMETÇİ bir topluma dönüştürme gayretindedir.

Bunun yolundan birisi de, Vatan, millet ve bayrak sevgilerini alıştıra alıştıra yok ederken,

sindire sindire DİN olgusunun vatandaşa yerleştirilmesidir.

Bu açıdan bakılınca, bayrak olayları basit bir olay değil, bilinçli bir olaydır ve Türk Halkı bayrak ve TC ibarelerinin kaldırılması olaylarından da anlaşıldığı üzere,
(ırkıcılıktan uzak) Atatürk Milliyetçiliği (Ulusalcılık) ile Ümmetçilik arasında tercihini yapacaktır.Bir ülke, (AKP tarafından) böylesine iki karşıt gruba ayrılmışsa, ''Ben iki tarafta da yer almayacağım !'' diyemezsin... Diyemeyiz...
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.