Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.14, 09:43   #27
Hasat
Süper Üye

Hasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 153
Mesajlar: 2,507
Ettiği Teşekkür: 8748
Aldığı Teşekkür: 12923
Rep Derecesi : Hasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan


4 Kitap

1- Musa (aleyhisselam.)'a : Tevrat
2- Davut (aleyhisselam)'a : Zebur
3- Isa (aleyhisselam)'a : Incil
4- Hz.Muhammed (sallallahu aleyhi vessellem)'e : Kurani Kerim gönderilmiştir.

TEVRAT: Tevrat kelimesi sözlükte, “Kanun, Şeriat“ anlamlarına gelir, Israilogullarından Hz.Musaya indirilmiştir. Hz. Musa(aleyhisselam.)'dan sonra Tevratın aslı kaybolmuştur. Israilogullarının din bilginleri tarafindan yazılan farklı Tevrat nüshaları ortaya çıkmıştır. Böylece Tevrat, ilahi kitap olma özelliğini kaybetmiştir. Tevrat´a “Ahd-i Atik“(Eski Ahid) de denir.


ZEBUR: Zebur kelimesi sözlükte “Yazılı şey, kitap“ anlamlarına gelir. Hz. Davud(aleyhisselam.)'a gönderilen ilahi kitaptır. Içinde 150 sure vardır, bu kitapta daha cok öğütler, dualar, ilahiler yer almaktadır. Bugün elde hiç bir nüshası yoktur, ancak “Mezmürlar“ adıyla Tevratin içinde yer aldığı söylenmektedir.

INCIL: Incil kelimesi sözlükte “Müjde, ögretmek“anlamlarına gelir. Hz. Isa(aleyhisselam) aracılıgıyla Israilogullarına gönderilmiştir. Incilin aslı kısa zaman içerisinde kaybolmuştur, bugün elde mevcud olan incil, insanlar tarafından yazılmıştır. Bu Incil 4 kitap ve bazi mektuplardan meydana gelmiştir. 1- Yuhanna
2- Markos
3- Luka
4- Matta
bu kitaplarda Hz.Isa(aleyhisselam)'in ilah olduğu yazılmaktadır. Peygamberimizden hiç bahsedilmiyor. Incil´e “Ahdi Cedid“(Yeni Ahid) de denir.

KUR´ANI KERiM: Kuran kelimesi sözlükte “Toplamak, okumak“ manalarına gelir. Yüce ALLAH tarafından Cebrail(aleyhisselam.) aracılığıyla 610 yılında Hira magarasında 40 yaşında olan peygamberimize inmiştir. Indirildigi andan itibaren yazılarak ve ezberlenerek bize kadar ulaşmıştır. Bu sebeble indigi gibi bize ulaşmıştır. Kiyamete kadar da tek harfi bile degişmeden aslını muhafaza edecektir, Cünkü ALLAH´ü teala onu koruyacağını şu ayetle haber vermektedir: “Kur´anı kesinlikle biz indirdik; elbette onu yine biz koruyacağız.“(Hicr süresi-9.ayet) Kuran 23 senede yavaş yavaş inmiştir, ayetlerin bazısı Mekkede bazisi Medinede inmiştir. 87si Mekke 27si Medine de inmiştir. 114 suredir, en faziletli sure FATiHA süresidir. 6666 ayettir, en faziletli ayet Ayetel kürsi'dir. En uzun süre Bakara süresidir ( 50 sayfa). En kısa süre Kevser süresidir. Kuran 30 Cüzdür, 600 Sahifedir.


Metindende anlaşılacağı üzere 4 tane kitap geldi ancak ilk üçü kayıt altına alınmadığı için ya kayboldu yada içi tahribata uğradı.Sadece kuranı kerim ayetler geldikçe kayda geçirildi.

Kuranda diğer dört kitabın ve peygamberin kabul edilmesinin sebebi budur gönderilen kitap ve peygamber doğru ancak kitaplar sonradan bozulmuş .


Serserinin paylaştığı yazıyı yazanın kafasındaki çelişkiler bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor.

Şeytan önemli bir melekti başta onun anlattığı kıytırık melek değildi yani.
İnsanlar dünyaya geldiğide cennetemi cehennememi yerleşecek o belli değildir.Çünü o mekanlar dünyadaki yaşamınıza göre tahsis edilir.

Kuranda iki ayetin birinde nerdeyse dünya hayatının geçici olduğu anlatılır.
Şeytanın dünyaya gönderiliş amacı bellidir.Allah kullarının itaatini sevgisini ölçer şeytanla kolkola geziyormu ? kalbini nefsini ondan korumayamı çalışıyor ?
Öyle adamın anlattığı gibi atarlıymış falamış masal bunlar.

Bana onun anlattıkları nasıl masalsa inanmayanada benim anlattıklarım masal gelir ama en azından çelişki yaşayan varsa gerçek kaynaklardan aradığı bilgileri bulabilir.

4 kitap 4 hak din gönderildi ama önceki 3 kitap şu an gönderildiği halde değil.

Aynı şekilde melekler konusundada şaibe var gibi geldi

4 büyük melek var
Dört meleğin her biri belli bir görevi yerine getirmektedir Aralarında bir hiyerarşik ilişki Cebrail en büyük melek kabul edilmektedir

* Cebrail: Vahiy meleğidir Allah'tan aldığı buyrukları, emirleri peygamberlere iletmekle görevlidir
* Azrail: Eceli gelen insanların ruhlarını teslim alır Melekü'l-Mevt, yani, ölüm meleği adı da verilir
* Mikail: İnsanların rızıklarını ulaştırmak ve Allah'ın iradesine göre tabiat olaylarını düzenlemekle görevli melektir
* İsrafil: Kıyamet günü, Sur borusunu üfleyecek olan melektir

Birde tüm zamanı secde ederek geçiren melekler var.
Yani insanoğlunun aklının erdiğinin bilmem kaç katı eremediği veren var.

En basit örnek cinlerin varlığına inanılıyor hatta onlar bir korku unsuru olarak kullanılıyor ama bilim onların varlığını açıklayamıyor.
__________________
Bazen su olmak lazım sessiz sakin ...!!! Bazen sel olmak lazım öfkeli ve hırçın...!!!
Bazen mum alevi olmak lazım; sabırla tükenmeyi bekleyen, bazense volkan olmak lazım; önüne gelen herşeyi hızla tüketen...!!!
Kimine SU oLacaksın, kimine SEL ...!!! Kimine MUM olacaksın, kimine VOLKAN ...!!! Ama kimseye asla ve asla KUL oLmayacaksın... !!!
Hasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.