Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.14, 10:50   #28
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,532
Ettiği Teşekkür: 29736
Aldığı Teşekkür: 33084
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Kur'an haricindeki 3 kitap'ın gönderildiği gibi değil diyorsun @Hasat peki bunu neye dayanarak söylüyorsun? Hangimiz biliyor ki bunların değiştirilmediğini, Kur'an yazılı kaynaktan geldiğine göre değiştirilmiş olamaz mı? (Özellikle emeviler döneminde)

3 kitap hakkında düşünülen şeyler Kur'an içinde gayet düşünülebilir. Çünkü Kur'an da diğer kitaplar gibi yazılı bir kaynaktır ve bugüne kadar dezanformasyona uğramadan günümüze ulaşmış olması imkansızdır. Bunun en büyük kanıtı İnsanoğlu en büyük gücü kendisinde bulduğu için bugün nasıl dini kullandılarsa eskidende kullandılar. Ve güce zehirlenmiş bir insanın karşısında Kur'an'ında ilahi koruması yok.

Kaldı ki eğer Kur'an günümüze kadar bozulmadan ulaşmış olsaydı Kur'anda bu kadar açık bulunmazdı. Öldürmeyi emreden, kadın taşlayan, kadını dövmeyi hak sayan içinde tanrı'yı sanki bir canavarmış gibi insanların başına bir büyük gazap efendisiymiş gibi anlatan ayetler, Peygamberinin kişisel meselelerini ve sorunlarını içeren ayetler(boşanma, nikah olayları vs vs) toplumsal meselelerde sorunlara yeterli çözüm bulunamaması yada günümüzdeki olaylara günahmış gibi bakılması (Zina yapanın şahitliğinde 4 kişi olması saçmalığı, başörtüsü emri ve kadın erkek arasındaki uçurumun açılmasını desteklemesi) ve tabi ki dinden çıkanı öldürmeyi hak sayan sözlerde var.

Bana göre bugün iyi bir müslüman kendini hacıdan hocadan ve kitaptan çok Tanrı'yla arasına birşey sokmayan müslümandır. Bu kavram içinde hristiyan yada musevi yada herhangi bir dine mensup olan kişi içinde geçerlidir. Yani bir dine mensup insan akıllı olmalıdır. Kendisine öğretilen gösterilenlerin dışına çıkıp kendi yüreği ve aklını kullanıp kendi tanrı'sını bulabilmelidir.

Unutmayın. İlahi mucizelerin masallarda anlatıldığı bir dünya değil burası, Aklınıza gelebilecek her türlü kutsal şey kirletilmiştir. Kirlenmeyen birşey kalmamıştır. Buda yine insan sayesindedir.

Kur'andaki insan yapımı olan ayetlerin delilleri bu yüzden vardır. Dikkat çekmek istediğim nokta buydu. Verdiğim iki linktede saçma yorumlar bulunabilir ama doğru yorumlarda çoktur.

Sevgili @Asena'nın belirtmek istediği nedenleride çok merak ediyordum.^^
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti