Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.14, 12:29   #30
Asena
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 13692
Aldığı Teşekkür: 9784
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Alıntı:
Bana göre bugün iyi bir müslüman kendini hacıdan hocadan ve kitaptan çok Tanrı'yla arasına birşey sokmayan müslümandır
Cevap yazmicaktim..demekki tartismakta istiyorsun devam edelim o zaman

Alinti yaptigim cümleni ben sana anlatmaya calisiyorum ( sen diyebilirim herhalde)
kesinlikle öyle fakat herseyi karalamadan

Link verdigin yer sadece tezatlarla dolu

Alıntı:
kuranın muhammed bin abdullah ve arkadaşları tarafından yazıldığının (bence) delilleri:
-peygamberin kiminle evlenip kimi boşayacağı gibi gereksiz konulardan bahsetmesi.
Peygamberin esleriyle ilgili hic bir ayet yok

-kuranın bir yerinde "ak" denilen bir konuya daha sonra "kara" denmesi.
Düzeltmeler yapilmistir..icki ile ilgili oldugu gibi..tezat baska birseydir

-konularda çok sayıda gereksiz tekrar olması.
Önemi vurgulanmistir..ayetler hep bir olayla ilgili yol gösterici olarak gönderilmistir

-evlat edinmenin yasaklanması (niye?
)Hakkinda ayet varmidir?

-nahl 101 (biz bir âyeti değiştirip yerine başka bir âyet getirdiğimiz zaman -ki allah neyi indireceğini gayet iyi bilir- onlar peygamber'e, "sen ancak uyduruyorsun" derler. hayır, onların çoğu bilmezler.)
Bunlarin hangi zamanda,hangi insanlara indigini anlamak gerekiyor

-tebbet suresinde ebu leheb'e lanet edilmesi.
-kitabın edebi bir değerinin olmaması.
Bunu iddia eden edebi kimden ögrenmis merak ettim

konudan konuya atlaması.

Basliklar altinda kisa yazilmisdir,zamana göre yorumlanir
başının sonunun belli olmaması. bu kitap bir yayıncıya basılması için gönerilmiş olsa edebi yetersizlikten dolayı hemen reddedilirdi.

-ilk ayetin "oku" olmasına rağmen muhammed bin abdullahın okuma öğrenmemesi veya okuma bilmediğinin iddia edilmesi.
Bak iddia sadece

-kadınların ikinci sınıf insan olması.
Onu erkekler öyle anliyor.Ayetlerin % 80 hem kadin hem erkege ey müslümanlar diye hitap eder. % 20 sadece ya kadinlara ya erkeklere inmistir
-ibrahimin çocuklarının sayısının ve isimlerinin bir türlü doğru düzgün verilememesi.

-ibrahimin çocuğunu kesmeye çalışmasının takdir edilmesi.
Inanci taktir edilmistir

-inanmayanların öldürülmesinin teşvik edilmesi.
Alakasiz bir cümle

-çok fazla sayıda ve olmayacak şeyler üzerine yemin edilmesi.
Gereksiz bir cümle

-her şey için bir, bilemedin iki şahit yeterli olurken, zina için penisin vajinaya girdiğini, aradan ip geçmediğini gören 4 şahit gerekmesi. bu şahadetin olabilmesi pratikte mümkün mü?
Bir salagin iddiasi. Kuranda böyle bir ayetmi var.

-tanrının varlığı için hiç bir müsbet delil gösterilmemesi.
Dünyada 7 milyar insan var hepsinin parmak izi,dil izi farklidir. baska saymaya gerek varmi?

bu yüzden kafası iyi çalışan, gerçeklere her zaman şüpheyle bakan, bilimsel akla sahip olan insanlar tanrının varlığını görememesi. sanki tanrı "müsbet bir delil göstermeyeyim, herşeyi müphem bırakayım, bu pezevenkler (kafası çalışan şüpheciler -skeptikler) inanmasın, ben de onları cehenneme atayım. her lafa inanan tipler de cennete gidiversin." diye düşünüyor.

Ne diyeyimki güldüm sadece.
-dinin önce bir kasabaya gönderilmiş olması, daha sonra işler büyüyünce evrensel olduğunun iddia edilmesi.
Iddia sadece

-kitaptaki ifadelerin farklı yorumlanmaya çok müsait olması.
-geldiği zamana göre devrimsel değişiklik getirecek ahlaki ve sosyolojik değişiklikler içermemesi. (demokrasi, insan hakları, köleliğin kaldırılması vb...)
Hem yorumlamaya müsait, hem yorumlanamiyor..Nasil oluyor anlamadim

-cennetteki ödüllerin çok kısıtlı olması (yiyecek-içecek, seks. başka?)

-insanların yaptıkları sonlu sayıda hata yüzünden cehennemde sonsuz işkenceye maruz kalması.
Ayet vardir..sizin hic bir günahiniz allahin bagislamasindan büyük degildir

-islam dışı kişilerden erkek olanlarının öldürülmesinin, mallarının gasp edilmesinin, karısına tecavüz edilmesinin, karısının ve çocuklarının köle yapılmasının normal karşılanması.
Helede bu cok acimasiz yazilmis. Kesinlikle yok böyle birsey..cevap yazmak bile beni üzer. ISIDle kurani karistirmis
Yordun beni @SerseriGezgin