Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.14, 12:35   #31
Slower
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 122
Ettiği Teşekkür: 14240
Aldığı Teşekkür: 8657
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

@SerseriGezgin inanmayan birine dinde birşeyleri ispatlamak gerçekten çok zordur abicim. O gönülden gelecek. Cemaatten geldiğimi söylemiştim daha önce kuranın hem Türkçesini hem arapçasını kaç kez okuduğumu ben unuttum. Yine inanma ama kuran değiştirilmiştir demek yanlış.

İslamiyet kıldan ince kılıçtan keskindir. Diğer dinlerin kitaplarında yazılanları aynı anlama gelse dahi kelimelerin yerlerini değiştir anlaşılmaz günümüzde bile papazlar, hahamlar kendi kitaplarını açıklarken bile bire bire kitapta yazılanları okumadıkları oluyor. Fakat kuranı kerimdeki ayetlerinden sadece bir kelimeyi çıkar,ekle yada yerini değiştir aynı anlama dahi gelse Kuranı iyi bilen birisi hemen fark eder itiraz eder ! Anlaşılır.

Bununla ilgili bir hikayede var aklımda kaldığı kadarıyla anlatmaya çalışıyım zamanın birinde Hollanda ülkesinde 7 dine ait din adamları toplanıyorlar. İncil ve diğer kitaplardaki yazılanları bir moderator kelimelerin yerlerini değiştirerek okuyor (anlamını bozmadan) doğrumu diye sorduğunda hiç biri itiraz etmiyor. Daha sonra Kurandan bir süreyi yine anlamı ve anlatmak istediği şey bozulmadan sadece bir harfin yerini değiştirerek okuyorlar ve müslüman alimler hemen itiraz ediyorlar. Ve kuranda yazılan şekliyle okuyorlar. Yani değiştirilmesi mümkün değil.

Kuran mucizeleri diye bir belgesel var. Aradım şuan benim izlediğimi bulamadım bende bir cd deydi eğer onu bulursan izlemeni tavsiye ederim. Günümüzü bile 14 asır öncesinden ne olacağını haber veren yazılar var içerisinde.

Tamam yine inanma istersen ama İslamiyeti iyice bir araştır. İslamiyetten biraz tat almaya çalış bak nasıl tatlı gelecek.
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Slower'in Mesajına Teşekkür Etti.