Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.14, 12:48   #39
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türk Bayrağı Yine İndirildi

@SerseriGezgin
Artık bu konuyu tekrar gündeme taşımak istemiyordum ama;
Bu geniş açıklamama rağmen,
hala (Tüm bir ulusu ve toprağı temsil eden) milyonlarca insanın değer verdiği ve Türk Bayrağının yere atılmasını sıradan bir olay olarak değerlendiriyorsan, benim artık sana söyleyecek sözüm kalmamıştır.
Bu olay, Güneydoğu'nun bölünmesi ile farklı bir olaydır.
Güneydoğu'nun bölünmüşlüğünü kabul edebilirsin ama bir kaç çapulcunun, teröristin (Uğruna kanlar dökülmüş, hala da dökülmekte olan) bir ulusun simgesi olan bayrağa hakaret etmesine, yerlere atmasına veya yakmasına (sessiz kalınmasını) göz yumulmasını istemeni, doğrusu hayretle karşıladım.
Bayrak indirilmesine tepkinin (bayrak indirenin illaki vurulması) gibi algıladığını görüyorum.
Elbette ki, mutlaka vurulması gerekmez. Daha şiddet içermeyen yollarla engellenmesi, cezalandırılması gerekir.
Ama, milyonlarca insanın ve güvenlik güçlerinin uyarısına rağmen, hala bir ulusun simgesi olan Bayrağa ulaşmışsa ve ona (kanlı elini) sürmek ve almak üzereyse (bu terbiyesiz , ukala, saldırgana) elbet vurarak da olsa haddini bildirmek gerekir.

İsmet İnönü'nün güzel bir sözü vardır:
''Bir memlekette namuslu insanlar da en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memleket için kurtuluş yoktur.''

Bir ulus, (çuval geçirme, bayrak indirme, soykırımla suçlanma gibi) hakatretlere ses çıkarmaz, gerekli tepkiyi (saldırıyı yapanın anlayacağı dilde) göstermezse, saldırganlar, daha da şımarırlar ve başına s.....lar. Sı....maktalar da..

Aşağıdaki video da (sessiz kalırsan saldırganın seni nasıl ezdiğine , tepki gösterdiğin zaman da, saldırganın düştüğü duruma) buna çok güzel bir örnektir.

Kişinin başındaki şapkanın, bir arkadaşı tarafından alınıp, yere atıldığı zaman bile verdiği tepkiiyi,
Bir futbol kulübüne ait simgeyi taraftarının ne derece sahiplendiği ve koruduğu belli iken,
Bir ulusun , kutsal saydığı simgesine saldıranlara hoş görü göstermesini beklemek, hayaldir, gaflettir.