Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.14, 13:00   #33
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1426
Ettiği Teşekkür: 29577
Aldığı Teşekkür: 32264
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

@Slower

Ben ayetleri tekel olarak ele almıyorum. Sen Müslümansın ama sen dersen ki Hristiyanlık yada musevilikte inanılan kitaplar değiştirilmiştir diye rahat bir cümle kurabiliyorsan aynı şeyi neden Kur'an için düşünemiyorsun? Elbette tamamen değiştirilmiştir diye bir iddiam yok. Ama içersinde insani elle yazılmış ayetler vardır. bunlarıda zaten yazdım.

IŞID dediğimiz kanlı köpekler işte bu ayetlerden yararlanıp islamin savunucuları olduğunu iddia ediyorlar. İslam bu yüzden kaybediyor. Reforma kapalı olması yüzündendir bunlar. Yüzyıllar öncesi geçmiş kurallarla geleceğin yaşamını yönetemezsin. Hristiyanlık ne zaman rönesansta reformu gördü işte o zaman daha ılımlı bir dine dönüştü. Aynı şey İslam içinde olmalı.

Aksine reform görmezse, İslami ateistler yok etmeyecek.. İslam zaten kendi kendine yok olacak. Ha ben ateist değilim. Ateistlik bana göre herşeyi reddetmenin ötesinde oda farklı bir uçta kalıyor. Deist olmamın sebebi her dinin cenneti sahiplenmesi tanrıyı sahiplenmesi yüzündendir. Ve Tanrı sadece belirli bir topluluğa cenneti müjdelemez. O herkesi sever.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.