Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.14, 13:25   #35
Slower
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 122
Ettiği Teşekkür: 14240
Aldığı Teşekkür: 8657
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Alıntı:
Bir yorumda "kadınların ikinci sınıf insan olması" yorumu var mesela bence tartışılmaya oldukça açık, Haremlik selamlıkları çıkaran, kadının erkekle tokalaşmasını geçtim bir kelime bile konuşulmasını yasaklayan dini emirler var.
Kadına en çok değer veren din İslamdır. İslamiyetten önceki kadınları ve İslamın kabulunden sonraki kadınların durumunu bir kıyasla.

Alıntı:
Tebbeth süresi denilmiş mesela bundada haklılık payı var? Hangi kutsal kitapta aciz bir insan için beddua ayeti indirildiği görülmüş? Bana inanmıyorsanız Tebbeth süresinin mealini okuyabilirsiniz? O sürenin basit bir sövmeden ibaret olduğunu görebilirsiniz.
Aciz bir insan dediğin ebu leheb zamanın en zengin en güçlü kudretli insanlarından biri. İslamiyetin yayılışını engellemek için çalışmış bir adam. Ona inen ayet beddua değil. Onun nasıl bir azapla karşılaşacağını söylüyor ibret olması için.

Alıntı:
Kur'anda zina şahitliği ile ilgili hükümler vardır şu linktedir açın okuyun
Zina günümüzde yavas yavas normalleşsede, İslamiyette en büyük günahlardan biridir ve Suçtur. Allah esirgesin. (kadında erkekte aynıdır)

Alıntı:
İnanmayanlar değil ama dinden çıkmanın cezasının ölüm olduğu apaçıktır ve şeriat kanununda bu vardır.
Peygamber efendimizden çok sonra Cahiliyet döneminde bazı mezheplerde din değiştirenlerin öldürüldüğü doğrudur. Ama islam bunu emrediyor sizin dininizde böyle demek yanlış.

Dinde zorlama yoktur diye apacık belli edilmiştir. dinden dönenle ilgili ayetlerde onların cezasının; Allahın lanetinin üzerine olacağı belirtilmiştir. Öldürün diye bir şey yoktur. Allah en büyük affedicidir. Ölene kadar her insanın Tövbe etmesini bekler.
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla