Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.14, 13:33   #36
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32394
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

@Asena

Alıntı:
Sen insanlarin kendi yorumlarini ayetlerle karistiriyorsun. Peygamberin esi ticaret kadiniydi.Hz. Muhammed yaninda calisiyordu. Görmeden konusmadan nasil olur sence?
Mesala dinde mesheplerde yok..peygamberden sonra ortaya cikmis vakalardir.
Bu sav basit bir hikaye yada masaldan öteye geçemez. Hadi böyle birşeyin var olduğunu saysak bile kuranda yer alan miras bölüşümü ve eşler arasındaki hükümler kadınların ikinci sınıf oldukları gerçeğini değiştirmiyor. Belki peygamber döneminde böyle şeyler olmayabilir. Bizim üzerimizde durduğumuz nokta Kur'anda yer alan şüpheli çelişkiler..

Alıntı:
Haram olayi farkli birsey. Senin aklin yetiyor, ahlaklisin, yapmazsin. Yasanan rezaletleri onaylamiyorsundur herhalde. Ölcüsünü nasil koyacaksin bu isin. Herkes herkesle beraber olma özgürlügüne sahip olsunmu diyorsun yani ?
Kişinin yaşam tarzı toplumsal bir olay değildir. İnsan ahlakı gayetde dinler olmadanda var olabilirdi.

Alıntı:
Yok efendim. Inanc tamamen farkli birseydir. Zorla inanmak olurmu sence?
cennet cehennem niye var o zaman?
Bence de olmamalı, İslam'ın hoşgörü dini olduğu iddiasında tam kalmasını isterim. Dinden çıkanların cezasının ölüm olduğu ayeti şurda söz konusu linki okuduğunuzda kanınız donabilir.

İRTİDAD | Sorularla İslamiyet

Alıntı:
Hic bir insan bilmedigi birseyden sorumlu degildir
Alıntı:
Yok efendim. Inanc tamamen farkli birseydir. Zorla inanmak olurmu sence?
cennet cehennem niye var o zaman?
Keşke bu dediklerine katılabilsem.. İlahi 3 din'de kendilerinden olmayanı cehennemlik olarak görürler. Bu cehennemi cenneti sahiplenmek değilde nedir?

Alıntı:
Sadece üzücü olan, tek kelime arapca bilmeyen insanlar bile ayet yorumluyor. Türkiyede ilmihali satilan insanlarin icinde ilkokul mezunlari olanlar bile vardir. Dini onlar bu hale getirdi
Birde bunların bir üst versiyonu olan herşeyi elinde zanneden kendini firavun gören sultanların padişahların devirlerindeki islamiyeti düşünün.. Emeviler dönemi buna örnek.. Ve islamiyet'in bu zamanda değiştirilip yozlaştırıldığını düşünenlerdenim.

----

@Slower

Alıntı:
Kadına en çok değer veren din İslamdır. İslamiyetten önceki kadınları ve İslamın kabulunden sonraki kadınların durumunu bir kıyasla.
Hiç zannetmiyorum.. Miras bölüşümü, eşler ile ilgili kurallarda belirtilen ayetler, kadınların şahitliğinde bunu göremiyorum..

Alıntı:
Aciz bir insan dediğin ebu leheb zamanın en zengin en güçlü kudretli insanlarından biri. İslamiyetin yayılışını engellemek için çalışmış bir adam. Ona inen ayet beddua değil. Onun nasıl bir azapla karşılaşacağını söylüyor ibret olması için.
Hangi tanrı yarattığı bir kuluna ayet indirecek kadar kin dolu olabilir? Bu bana daha çok sıradan bir arap sövmesi gibi geliyor..

Alıntı:
Zina günümüzde yavas yavas normalleşsede, İslamiyette en büyük günahlardan biridir ve Suçtur. Allah esirgesin. (kadında erkekte aynıdır)
İşte bu yüzden İslam'ın reforma ihtiyacı olduğunu düşünenlerdenim. Bir şeyin suç olabilmesi için cinsel ilişki yaşayan iki taraftan birinin mağdur olması gerekiyor medeni ahlaka göre..

Alıntı:
Peygamber efendimizden çok sonra Cahiliyet döneminde bazı mezheplerde din değiştirenlerin öldürüldüğü doğrudur. Ama islam bunu emrediyor sizin dininizde böyle demek yanlış.

Dinde zorlama yoktur diye apacık belli edilmiştir. dinden dönenle ilgili ayetlerde onların cezasının; Allahın lanetinin üzerine olacağı belirtilmiştir. Öldürün diye bir şey yoktur. Allah en büyük affedicidir. Ölene kadar her insanın Tövbe etmesini bekler.
Eğer şeriatla yönetilen bir ülkede yaşasaydım deist inancımdan dolayı öldürülmek zorunda kalabilirdim. Atatürk ve arkadaşlarına bu topraklarda yatan nice insanlara bu yüzden hayatımı özgürlüğümü borçluyum.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti