Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.14, 15:14   #38
Slower
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 122
Ettiği Teşekkür: 14240
Aldığı Teşekkür: 8657
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Bakın müslüman olmayan biriyle konuşmaya başladığında azıcık köşeye sıkışınca kuranın bir ayetini yanlış yorumlayıp irtidad konusunu ortaya atıyor bu sadece @SerseriGezgin de karşılaştığım bir durum değil. Ağzım iyi laf yapmaz dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım.

İrtidad eden bir kişiyi tövbeye çağırın hükmü var öldürün yoktur. Öldürün mevzusu dinden çıkanın katli değil, dinden çıkıp islamiyete savaş açanların katli için geçerli olan bir durumdur. yani bu dinin muhafaza edilmesine karşı eylemde bulunan kişiler . Günümüzde yok mu ? Vatanına Milletine bağımsızlığa göz diken sana savan açan birilerinin katli vacip değil mi ?

Birde Hz Ömerin irtidad olmuş birini öldürdüğü yalanı vardır.
Zamanında 3 kez irtidad olmuş birini bildiğim kadarıyla vahid(r.a) olması lazım tövbeye çağırmış ve kabul etmeyince öldürmüştür. Hz Ömer ona ne yaptın diye sorduğunda öldürdüğünü söyler. Hz Ömer ellerini havaya kaldırarak Allahım Vahidin yaptığından bizi sorumlu tutma. Ben yanında yoktum der. gerçi sen inanmadığın için hikaye gelebilir bunlar.

İslamiyette değil dinden çıkarılan kişiyi öldüren yönetimlerde aranmalıdır sorun.. deyip konudan uzaklaşıyorum..

@SerseriGezgin kuranı şurban burdan kişilerle değil iyi bir mealciyle okumanı tavsiye ederim. Bende mealci değilim.
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla