Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.14, 15:39   #39
Asena
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 13692
Aldığı Teşekkür: 9784
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Alıntı:
Sen insanlarin kendi yorumlarini ayetlerle karistiriyorsun. Peygamberin esi ticaret kadiniydi.Hz. Muhammed yaninda calisiyordu. Görmeden konusmadan nasil olur sence?
Mesala dinde mesheplerde yok..peygamberden sonra ortaya cikmis vakalardir.

Bu sav basit bir hikaye yada masaldan öteye geçemez. Hadi böyle birşeyin var olduğunu saysak bile kuranda yer alan miras bölüşümü ve eşler arasındaki hükümler kadınların ikinci sınıf oldukları gerçeğini değiştirmiyor. Belki peygamber döneminde böyle şeyler olmayabilir. Bizim üzerimizde durduğumuz nokta Kur'anda yer alan şüpheli çelişkiler..
Esler arasindaki hükümler sence ne bilmiyorum. Miras konusunda erkek kardes daha fazla hakka sahiptir cünkü erkek kardes kiz kardesi bakma yükümlülügüne sahiptir ( 1500 yil öncesinden bahsediyoruz) Su anda gecerliligini kaybetmis bir madde. Yerine getirilmedigi zaman günah oldugunu sanmam.

Alıntı:
Haram olayi farkli birsey. Senin aklin yetiyor, ahlaklisin, yapmazsin. Yasanan rezaletleri onaylamiyorsundur herhalde. Ölcüsünü nasil koyacaksin bu isin. Herkes herkesle beraber olma özgürlügüne sahip olsunmu diyorsun yani ?
Kişinin yaşam tarzı toplumsal bir olay değildir. İnsan ahlakı gayetde dinler olmadanda var olabilirdi.
Keske. Bence o zaman ne anayasaya hatta hic bir kanuna ihtiyac olmamali.
Gücsüzün hakkini kim savunacak? Bes yasinda tecavüz edilen, öldürülen cocugun hakkini kim savunacak? Bana göre dogru olan sana göre yanlis olduguna göre, kararini kim verecek?

Alıntı:
Yok efendim. Inanc tamamen farkli birseydir. Zorla inanmak olurmu sence?
cennet cehennem niye var o zaman?

Bence de olmamalı, İslam'ın hoşgörü dini olduğu iddiasında tam kalmasını isterim. Dinden çıkanların cezasının ölüm olduğu ayeti şurda söz konusu linki okuduğunuzda kanınız donabilir.

İRTİDAD | Sorularla İslamiyet

Yaziyi sonuna kadar okudum. Bence sen tekrar oku.Hic bir ayet vermemis. hadis vermis.Buhari kimki onu referans alayim.Abuk sabuk hadisler uyduran biri.

Alıntı:
Hic bir insan bilmedigi birseyden sorumlu degildir
Alıntı:
Yok efendim. Inanc tamamen farkli birseydir. Zorla inanmak olurmu sence?
cennet cehennem niye var o zaman?

Keşke bu dediklerine katılabilsem.. İlahi 3 din'de kendilerinden olmayanı cehennemlik olarak görürler. Bu cehennemi cenneti sahiplenmek değilde nedir?

Alıntı:
Sadece üzücü olan, tek kelime arapca bilmeyen insanlar bile ayet yorumluyor. Türkiyede ilmihali satilan insanlarin icinde ilkokul mezunlari olanlar bile vardir. Dini onlar bu hale getirdi
Birde bunların bir üst versiyonu olan herşeyi elinde zanneden kendini firavun gören sultanların padişahların devirlerindeki islamiyeti düşünün.. Emeviler dönemi buna örnek.. Ve islamiyet'in bu zamanda değiştirilip yozlaştırıldığını düşünenlerdenim.

Onlarin zaten islamla fazla ilgileri yokmus. Birde sunu düsünmek lazim insan herseyi ögreniyor. Binlerce sene önce farkli birsey bilmiyorlardiki.
Elestirmekte ne kadar hakliyiz bilmiyorum.

Ne aptallarmis bir ucak yapamamislar dememize benzer biraz gibime geliyor
.

Avrupada banyo yapmayan imparatorlari düsünürsek, evlenecek her kizla önce kendisi beraber olup sonra kocasina veren imparatorlari düsünürsek..Bizimkinler sütten cikmis akkasik bunlarin yaninda