Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.14, 15:00   #40
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,534
Ettiği Teşekkür: 29739
Aldığı Teşekkür: 33097
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

@Slower

İrtidad konusunda madem senin savında dediğin gibi hükümler var neden diyanet işlerinden ordan burdan ünlü islamiyet profesörleri bile dahil bu konuya tam ve açık bir fetva getiremiyorlar? neden diyanet susuyor bu konuda?

Sadece o konuya değinmişsin. Kadınlarla ilgili hükümlere islamiyet kadına değer veriyor deyip geçiştiremezsin kadını örtmek kadını eve hapsetmekle değer anlaşılmıyor.

Hz ömer hikayesine de inanmamı bekleyemezsin tabi çünkü bunların hepsi sözlü olan kaynaklar dolayısıyla çarpıtılabilir bölünebilir. Bu tür kaynakların bilimsel olarak aramıza kadar ulaşması imkansızdır.

@Asena

Sonuçta irtidad konusunda okuduklarınız bir hadis bile olsa kabul görüyor ve Kur'an bu tür durumlara bile açıklık getiremiyorsa sence islamın reforma gitmesi gerekli değilmidir?

---
Beni ateistlerle karıştırmayın ayrıca..

Arkadaşlar bende isterim dinsiz bir dünyada yaşayabilmek böylece ne savaşlar olurdu ne de bu huzursuzluklar ama ateistler kadar fantezili düşünmediğim için dinlerim reform ve yeniliklere ayak uydurarak ayakta kalabileceğini düşünenlerdenim. Ve bir din ancak böyle kabul görünür, Bugün dışarı gittiğinizde ben müslümanım diyemıyorsanız lütfen bunları düşünün? eğer müslüman olduğunuzu belirtirseniz direkt teröristlikle ihtam edileceksiniz. Neden islam dünyası içerde yaşanan dünyanın gözleri önünde seyreden bu vahşete "yeea bunlar israil oyunu bunlar amerikanın oyunu yeaa" diyerek işin içinden çıkacağını ve inancının diğer toplumlarda kabul göreceğini düşünür? Neden islam alimleri bu vahşet karşısında sus pus susar hele İslam dünyasının reformist(!) ülkesi olan Türkiye neden bunlara sessiz kalır?

Şu islam alemi özellikle ortadoğu aleminin ikiyüzlülüğü sahtekarlığı o kadar belli ki "Muhammed" karikatürü yapan bir danimarkalı bir adama ölüm fetvası çıkarırken, içinde yaşanan canlı canlı insan boğazlama kafa kesme tecavüz etme şenliklerine "allahü ekber" eşliklerinde söyleyenlere ses çıkarmaz!! tam tersi alkış tutar.

Kusura bakmayın arkadaşlar dini inancınıza saygılıyım. Ama gerçekleri söylemeyecek kadar da sözümü sakınmam. İslamın güçlü bir reforma ihtiyacı var yoksa müslümanların ıslak hayallerini süsleyen bütün dünyada islam hakimi olacak hayallerinin arkasından çok gözyaşı dökecekler çok ağlayacaklar bu kafayla.. İslam reforma uğramadığı sürece adı hiç ama hiç önemli değil IŞID biter başkası başlar ve biz halen tartışırız..

Hepinize saygılar

Dibine Not - "Haksızlığın zulumün karşısında susan dilsiz şeytandır" der Ali.

Dilsiz şeytanlar çok fazla...
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.