Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.09.14, 16:59   #42
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1167
Mesajlar: 12,159
Ettiği Teşekkür: 50945
Aldığı Teşekkür: 44374
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Alıntı:
Hiçbir şehre peygamber göndermedik ki oranın halkını, yola gelsinler de yalvarıp yakarsınlar diye can ve malca bir sıkıntıya, bir azâba uğratmayalım. (Kuran / Araf / 94)
Forum yönetimi derinlemesine dini tartışmalara pek sıcak yaklaşmıyor ama Kuran' da, zulüm, sivil kadınların esir alınıp cariyeleştirilmesi; hatta savaşta alınan ganimetlerin 1/5' inde Peygamber' inde hakkı olduğu vd. de yazar.

IŞİD' in Kuran' da dayanakları var. Kuran okursanız göreceksiniz.

Anadolu İslamı ise arabın İslamı' ndan faklıdır; çünkü Türklerin özellikleri, töreleri, adet ve gelenekleri, İslam dinini bir hoşgörü dini olarak göstermiş ve bu yönü öne çıkarmıştır. Yani Anadolu' da yaşanan İslam, arapların yaşadığı İslam' dan çok farklıdır.

Mesela araplar bir ölüyü gömerler ve işleri biter. Hani o 7' si, 40, ı, bayramlarda mezar ziyaretleri falan Kuran' da yoktur. Bunları Türklerin ölülerine olan saygısı nedeniyle vardır ve çoğu da Türkler İslamlaşmadan önceki geleneklerdir.


__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.