Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.09.14, 00:55   #52
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Doğru diyon,
Senin inandığın dini bilmiyorum,
Biz dinimizi ehil alimlerden öğreniyoruz,
Evet bizim inancımızda insan istekleri ve arzuları için,
yaradanına el açar, ondan ister, dua eder,
Allah verirse şükreder, vermez ise sabreder,

Ganimet paylaşmakta vardır, fethedilen yeni şehirlerin
mal sahipleri el değiştirir, evi ocağı dağılan kadınlarında
geleceği güvence altına alınır, aile ortamına girerler,
onlarında kendilerine özgü hakları vardır,
Köle ve hizmetçilere istediğin gibi davranamazsın,

Osmanlı ecdadımız fethedilen yerlerde asla zulüm yapmamıştır
Adaletten ayrılmamıştır, islamiyeti uygulayan ,
en büyük medeniyettir,
Çok güzel bir örnek olarak karşımızda duruyor
Geçmişinle bu kadar bağını koparırsan olacağı bu işte
Bu millete yabancı kalırsın ve hayatta anlayamazsın
Kuran' da kitabın çok detaylı, basit, örnekleri defalarca verilerek herkesin anlayabileceği bir şekilde indirildiği yazar. Ayrıca Kuran' da millete Kuran öğretecek bir alimler tabakası yoktur. Ha hidayete erenler ve bu işi parti, mezhep, tarikat çıkarlaı ve ücret almadan yapan insanlardan gereğinde izahat almak vardır. Senin dediğin o ''alimler tabakası'' hidayetsiz ve bu işi ücret karşılığında ve çıkar için yapanlardır. İslam dininde bunlara uyulmaz!

Bak sana hiç aracasız bir şekilde Kuran' daki bazı önemli ayetlerin özetini koydum. Sen bunları bilmediğin için ben Kuran ayetlerini gösterince beni aşağılamaya çalışıyorsun.

Zamanın birinde bir forumda ben Kuran' dan bir ayet koymuş ama onun ayet olduğunu yazmamıştım. O en müslümanlar (!) var ya... Üzer,me atladılar ''dinimize hakaret ediyor'' diye... Sonra ayeti yazdım şaşırdılar... Kuran' ın ayetini bilmeyen ve o ayet önlerine konunca ''dinimize hakaret etti'' diyenlerden olma bence...

Ayrıca Osmanlı' yı neden konuya soktun bilmiyorum. Ama madem tam da ''ganimeti'' in altıdan Osmanlı' yı ilgisizce konuya soktun o zaman kadınların İslam' da savaş ganimeti sayıldığını da kabul edersin herhalde! Akdeniz korsanları bizim padişahların uçkur düşkünü olduğunu bildikleri için gemileri bazıp, kadınları kaçırır ve en güzellerini padişaha satardı! Ve o Osmanlı, uçkur düşkünlüğü yüzünden Türklerin tek eşliliği yerine ''İslam' da var'' bahanesiyle çok eşliliği kabul etti. Türk törelerine uymayan bu arap adeti ise çok eşli, çok çocuklu bir saray ve ardında da taht kavgalarının temelini yarattı.

Yani Akdeniz korsanları da kadınları savaş ganimeti olarak kaçırır ve satardı... IŞİD' de şimdi müslüman kadınları kaçırıp 25 dolara köle pazarlarında satıyor... Aynı kafa Peygamber' in İslam' da da devam etti durdu...

Bence siyasete, mezheplere, tarikatlere bulaşmış ve bu işlerden çıkar sağlayan o alim bozuntularına inanma... Ki görüyorsun ki sana Kuran' ı falan da öğretmemişler. Bana bu kadar cevap yetiştirecek aklın varsa, o zaman Kuran' ı alimlerden öğrenme, kendin oku... Başında da demiştim... Kuran kendisi yazıyor ne kadar basit, ayrıntılı, bol örmekli ve herkesin anlaytabileceği şekilde indirilmiş olduğunu...

Kuran' ı kendin oku... Defalarca oku... Allah Kuran' ı size öğretsinler diye alimlere indirmemiş; bizzat size indirmiş!