Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.09.14, 01:46   #53
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 987
Ettiği Teşekkür: 46022
Aldığı Teşekkür: 39594
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Tamam anladım abi.

Seni bulmuşken konuşalım biraz. Karşıdakine hakaret etmeden doğru düzgün muhabbet eden biri zor bulunuyor çünkü..

Senin mantığına göre müslüman olup dininin gerektirdiği gibi yaşayanlar gerici oluyor yani doğrumudur ? Yanlışlarımı düzelt..

Peki müslüman denilince aklına kim geliyor senin ışıd militanı gibi insanlar yada gıdığı kıllı sakallı sarıklı cübbeli medeniyetten yoksun insanlar mı geliyor sadece abi ?
Hayır, kesinlikle her müslüman gerici olmaz. Benim ailem, hatta sülalem tamamıyla ibadetlerini yerine getiren son derece inançlı insanlardı...

Hani dedim ya... Türkiye bölünsün, biz 30-35 milyonla 10 senede çağ atlarız diye... O 30-35 milyonun büYük bir çoğunluğu da müslümandır zaten. Ama yobaz ve gerici değildir.

Müslüman denince aklıma İslam' ın en hoşgörülü şekli olan Anadolu İslamı gelir. Çünkü ben arapların dev bir çoğunluğunu müslüman olarak değil, din tacirleri ve Amerikan/Yahudi uşakları olarak ögrürüm ve bilirim ki hükmettikleri toplumlar da zaten kendilerine benzemektedir. Bizim toplumumuz arap değil Anadolu müslümanıdır ve müslümanlığımız Türk adet, gelenek ve görenekleriyle yoğrulmuştur.

Bak sen IŞİD' i müslüman olarak görmüyorsun. Neden görmediğini düşündün mü? Bak arap vahabi devletleri ve halkı IŞİD zulmüne hiç ses çıkarmıyor. Diğer yanda hıristiyanlar IŞİD' in katlettiği ve tecavüz ettiği müslümanlar için gösteriler, protestolar yapıyor. Nerde bizim o süper müslümanlar, IŞİD müslümanları katledip, müslüman kızlara topluca tecavüz edip öldürürken?

Araplar IŞİD' e ses çıkarmaz ve hatta destekler... Görüyorsun Tayyip ve AKP' de IŞİD' i destekleyip, silahlandırdı ve o IŞİD şimdi Ortadoğu' nun müslümanlarına zulmediyor... Peki neden IŞİD, müslümanlara karşı Cihad' a giriyor da, İsrail' e karşı cihad ilan etmiyor? O kadar müslümanlarsa neden gidip İsrail' e karşı savaşmıyorlar?

IŞİD' de arap toplumunun en adi ve en aşağılık özellikleri toplanmıştır. IŞİD' i desteklemelerinin veya sessiz kalmalarının bir nedeni budur; bir diğer neden ise IŞİD ne yapıyorsa Kuran' da vardır. Mesela sivil kadınları kaçırmak, cariyeleştirmek... Çünkü Kuran' a göre savaşta sivil kadını esir almak caizdir. Kuran' a göre savaşta esir alınan kadın ganimettir. Ganimet sahibinin tasarrufundadır... Ganimeti alan mal gibi sahip de olur, satar da...

Eğer din tartışmaları serbest olsa ben bunların hepsini ayet ayet koyar, aslında IŞİD' in Kuran' a hiç te ters hareket etmediğini ayetlerle gösteriririm ama işin toplumsal boyutunda kalmak forum kurallarına daha uygun olacak...

Ha şunu da ekleyim: 'Kuran ille de gidin sivil kadınları ganimet olarak alın demiyor. Ama bunlar Kuran' a göre caizdir. Ama yapmak istemeyene de ille de git kadınları esir al demiyor. Ancak IŞİD ameliyesi Kuran' ca caizdir...
Biz ise Türk olduğumuzdan dolayı ne kendi benliğimize ne de geleneklerimize bu ganimet kültürünü uygun bulmuyoruz. İşte Andolu' nun İslam yorumundaki hoşgörü temeli budur.

Bölünmeye gelince... Bu ülke zaten bölünecek. O kesindir. Madem bizim birliktelik çabalarımıza rağmen gidip BOP denen projeden hayır bekliyorlar ve BOP projesi de aralarında Türkiye' nin de olduğu 22 devleti bölme planı; varsın bölünsünler... Bence bölünmek isteyene ''aman beraber yaşayalım'' demek salaklıktan başka birley değildir. Kendi devletlerini kursunlar ve ne halleri varsa görsünler...

Elbette gericilerin de ayrı devlet kurmasını istiyorum. Onlarla da beraber olmuyor. Madem birileri ille de şeriat istiyor, BOP denen projeye eşbaşkan olanı destekliyor, onun kendini padişah görmesine, 450 milyona uçak 400 milyona saray yaptırmasına onay veriyor; madem hak edenin değil de yandaş ve yalaka olanın kul hakkıyla zenginleşirken işçileri zeip, öldürmesine onay veriyor; madem tarikatlerin, hacıların, hocaların peşinde koşuyor; madem okul, öğretmen, hastane ve doktor yerine ille de cami üstüne cami, imam hatip üstüne imam hatip istiyor... E onlara da biz mani olmayalım... Onlar da varsın din devletlerinde padişahlıkla yaşasınlar...

BOP projesi Türkiye' yi zaten bölüyor. Eşbaşkanı kişi de malum... BOP, 22 İslam ülkesinin rejim ve sınırlarını değiştirecek. Bunu ABD resmen açıkladı... Türkiye' de sanıldığı gibi ikiye değil üçe bölünecek. Yani önce kürtler ayrılacak, ardından da geri kalandan bir sünni İslam devleti daha çıkarılacak

Bugün İsrail en üst düzeyde bir açıklama yaptı ve ''sünni İslam devletleri artık İsrail' i dost görüyor'' gibi...

Konu çok uzun...

Ama Türkiye Tayyip' in 2023 hedefinde zaten üçe bölünmüş bir devlet olacak. Sana belki inandırıcı gelmiyor ama 9 yıl kaldı... Göreceksin!

Bence bu işi hızlandırmamız lazım. Türkükten gocunmayan, Türk olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti lafını ağzına alabilen insanlar yeni ve pisliklerden arınmış, homojen bir Türk devleti kurarlar... Kalabalık zaten makbul değil! Bugünkünün yarısı kadar olsun nüfus. Çok da iyi olur. Topraklarımız da küçülsün varsın. O da hiç sorun değil... Ben zaten Hakkari' nin BDP' li ya da Yozgat' ın AKP'li bir köyüne gitsem bana uzaydan gelmiş gibi bakıyorlar...

Yani bu memleketin bölünmesi en hayırlısıdır. Barzanistan' a katılmak isteyen katılsın, şeriat devleti isteyen şeriat devletini kursun... Biz 30-35 milyon Türk ve kökeni başka olsa bile Türk kelimesinden gocunmayan insanlar da Türkiye Cumhuriyeti ni yeni baştan bölücüsüz ve yobazsız bir şekilde kuarar, barış ve kardeşlik içinde yaşarız.