Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.09.14, 13:18   #55
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1169
Mesajlar: 12,167
Ettiği Teşekkür: 50962
Aldığı Teşekkür: 44381
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Kuran' ı okusan anlarsın. Anlamak hiç de zor olmadığı gibi zaten Kuran' da yazar Kuran' ın herkesin anlayabileceği şekilde indirildiğini. Anlaşılan Kuran' ı hiç okumamışın ve başkalarından duymuşun. Tabi onlar da sana nasıl işlerine geliyorsa öyle anlatırlar ki, öyle de yapmışlar zaten.
Cihad konusunda yazdıkların çok yanlış. Kuran' da cihadın devlet görevi olduğu tam bir uydurmadır. Hangi ''alim'' sana bunu anlattıysa o ''alim'' beye İslam' da en yüksek ümmet organının toplumun inanç sahibi bilgeleri tarafından oluşturulan ''şura'' olduğunu söyle. ''Alim'' beye göre cihad devletin işi olsa, zalim ve kafirlere karşı devleti nasıl ele geçireceksin? Cihad açmayacak mısın o zalim devlete/devletlere karşı? Yani cihad devlet işi değil, asıl olarak müslüman toplulukların devlete ve devletlere karşı hak mücadelesidir. Müslümanlar cihadı bir devlet görevi olarak algılarsa, asla zalim devletlere karşı mücadele verip, kendileri devlet kuramaz.
Hiç Kuran' ı bilmiyorsun. Yazık! Ama müslümanlığa gelince mangalda kül bırakmıyorsun. ''Kuran okumakla anlaşılmaz mış!'' Sizin ''alim'' dediklerinizin uydurmasıdır bu. Siz Kuran' ın gerçeğini anlamayın diye; size Kuran' ı kendi işlerine geldikleri gibi anlatabilmeleri için kurdukları bir yalan tezgahıdır. Kuran sana anlatsınlar diye alimlere değil, sana indirilmiştir. Peygamber de tercüman değil, Allah' ın elçisidir. Ve senin de ne o sahte alimleri Peygamber seviyesine çıkarma, ne de Peygamber' i onların seviyesine düşürme hakkın yoktur.
Alıntı:
"Andolsun biz Kur'anı zikir (öğüt, düşünme ve hatırlama) için çok kolay kıldık. Hiç düşünen yok mudur?"
"Bak onlara âyetleri nasıl apaçık açıklıyoruz, sonra da nasıl çevriliyorlar." (K. Mâide (5), 75) Allah'ın ayetlerini apaçık kıldığı konusunda Kur'an-ı Kerim'de otuzdan fazla ayet-i kerime vardır. (Bk. M.Fuad Abdülbaki, el-Mu'cemul-Mufehres 141-147. )
Bak gördün o alim dediklerine Allah' ın dediğini: "Bak onlara âyetleri nasıl apaçık açıklıyoruz, sonra da nasıl çevriliyorlar."
Anlatabildim mi?
Ve en azından yukarıda yazdıklarımın hepsinin Kuran İslamı olduğunu anlayabildin mi?
Not: Bir kaç gün cevap yazamam ama döndüğümde yazarım.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti