Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.09.14, 03:08   #8
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46007
Aldığı Teşekkür: 39571
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: 100 tl'lik Kirayı Ödeyemeyince Sokağa Atıldılar..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mislina Mesajı göster
Allah yardımcıları olsun.

Aristo buda bir nevi isyan sayılmaz mı?
Herkes için geçerli olmayabilir fakat ihtiyaç sahibi olduğunu dile getirmek zordur herhalde. Bir teyzem vardı; oldukça yaşlı bir teyze her gün yolumun üzerinde bir taşa oturur pastahanenin önünde beklerdi. Sabah kahvaltısı için poça,börek alırdım yanında içecek bir şey sorduğumda gözlerimin içine bakıp sadece kaşlarını kaldırırdı. İki sene hiç konuşmadı sadece gözleri, gözleri anlatırdı mahcubiyetini.

Anne baba hasta, ev sahibinin belki de o paraya ihtiyacı var fakat o masum;o masumun suçu ne?
Ben son zamanlarda bu insanlara (!) karşı çok sertim ve farkındayım...

Hayır; bunların ki isyan sayılmaz. Sayılmaz, çünkü kendilerini bu hale getirenlere oy veriyor bunların çoğunluğu. Kendilerini aç bırakanlara kendilerini daha da aç bırakma olanağını bizzat kendileri sağlıyor. ''İsyan'' ise kendilerini bu hale düşürenlere tam bir tavır alıştır! Bak, bunların kira borçlarını AKP' li bir belediye ödesin, önlerine biraz kömür, bakliyat, un falan koysun; o medyada izlediğimiz kadın gibi ''.öt gılı'' olurlar.

Deniz Gezmişler' den, Berkinler' e kadar bu namussuzlar için binlerce devrimci hayatını verdi... Bunların çoğu, kendilerine hayatını verenleri 200 kilo kömüre, 1 kilo bulgura sattı...

Benim hayatım bunlar için mücadeleyle geçti... Ve çok iyi bilyorum ki, bunların büyük bir çoğunluğundan ancak iktidar yalakası olur ama başka bir şey olmaz.

Maalesef... Artık bunlarla empati kuramıyorum.