Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.09.14, 06:41   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Gönül Gözü ile Görmek

Gönül Gözü ile Görmek

Bakmak başka, görmek başka, hatta gönül gözü ile görmek başka! Acaba toplum olarak bakar gibi yapıp da gönül gözü ile görmediğimiz neler var ülkemizde? Gönül gözü ile bakmayıp, bakar gibi yaptığımızda hangi güzellikleri göz ardı ettiğimizin çoğu kez farkında değiliz. Bu davranışımızla umursamaz oluşumuz, tabir caiz ise başımıza hangi çorapların örüldüğünden bir haber, haberli olsak bile bıkkınlıktan, usanmışlıktan, hayatın ve idarelerin birey olarak bizleri yormuşluğundan dem vurarak ve adam sende diyerek bizleri bırakın çocuklara ve torunlara neler yaptığımızın farkındamıyız?

Çoğu kez ülkemizde, ülkemiz etrafında ve okyanus ötesi denilen yerlerin içindeki devletlerin derin devletleri! Ülkemiz üzerine hangi haine planların peşindedir? İşbirlikçi ve mandacı idareler hangi ikballer uğruna bunlara razı olmaktadır? Çoğu kez görmez, bakar gibi yapar geçeriz ve hatta daha da ötesi bilmek istemez, başımıza bir şey gelir endişesi ve korkusu ile, bilmekten, sormaktan, sorgulamaktan korkan, kendisine ve çocuklarına, torunlarına ülkesinin geleceğine yaşatılacakları gönül gözü ile görmez, geleceğimizin ipotek alınmasına Kaderin esiri olmuşcasına tepkisiz, etkisiz ve umursamaz kalırız. TÜRKİYE maalesef ve üzülerek ifade etmek isterim ki anlayışıma ve fikriyatıma göre bunları yaşamaktadır.


Lozan’lar ne için vardı? Meydanlarda al aşağı edilen müstevli = emperyal ülkeler ile yapılan savaşlarda istiklal destanları yazan ve bu gün oy çokluğunu ve parlamenter sayısını milli irade sayanların, milli iradenin ne olduğunu bilmeyenlerin, oydaşlara milli irade diyenlerin anlayamadığı milli irade, meydanlarda kazandığını Lozan’da masa başında da perçinlemişti, ülkeyi ve Türk milletini monoblok haline getirerek ünüter yapı içinde, “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyenlerin varlığı ile Türkiye Cumhuriyeti devletini böyle kurmuş, ilkelerini böyle koymuştu. Şimdi gönül gözü ile görmeyenler, yeni Türkiye diyenlere, Osmanlıcılara millet değil teba olmaya bile razı olan çıkarcıların, ikbalcilerin ve mandacılığa bile razı olanların odalara para doldurup sıkıştığında sıfırlayın talimatı verenlerin varlığında, gönül gözü ile göremediğimiz o kadar menfileri var ki, bakar gibi yapıyoruz ancak göremiyoruz!

21.09.2014 - Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.