Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.09.14, 10:18   #19
Ozgurluk
Üye

Ozgurluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 167
Aldığı Teşekkür: 602
Rep Derecesi : Ozgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Pompei | Taşlaşmış İnsanların Şehri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Never Mesajı göster
Öncelikle belirtmek isterim bu yazıyı trollük yapmak için yazmıyorum.
Beni az çok tanıyan dostlarım var burada, en azından onlar öyle biri olmadığımı bilir.

Başta konuyla alakasız bir yorum yazdığımı düşünebilirsiniz fakat bu düşüncelere bu konu yüzünden kapıldım. Allah'a inanmak ve İslamiyeti iyice benimsemek istiyorum. Aklımı bulandıran belirsizliklerden de kurtulmak. Lütfen cevap yazacaklar; "Din dogmatiktir; sorgulamadan kabul etmelisin." demesin. Çünkü Kur'an "Oku!" emriyle başlar ve Allah bize sorgulaması için yarattığı bir akıl bahşetmiştir. Ayrıca eğer sorgulamazsam Allah'tan ve dinden uzaklaşıyorum, sorgulamadan kabul edemiyorum.

Benim merak ettiğim birkaç soru var cevaplamak isterseniz hay hay!
  1. Müslüman eşcinseller bu konuda ne düşünüyor? @Ozgurluk bizi bu konuda aydınlatacak en iyi isimdir diye düşünüyorum. Kendisi müslüman değilse bile müslüman arkadaşları vardır mutlaka. Onlar ne düşünüyor? Yanıtını beklerim.
  2. Dünya şu an "Pompei"den daha da iğrençleşmiş bir yer. Nasıl hala ayakta? "Allah bir kere başlarına bela vermiş işte biz ders alalım diye, sürekli taş mı edecek arkadaşım?" derseniz de ben yine taşlaşmaktan bahsetmediğimi söylemek isterim. Belki daha küçük olaylar yaşanabilir(di)? Neden yok?
  3. Bu tarz olayların hep geçmişte yaşanmış olması, günümüzde hiçbir ilginç durumun yaşanmaması bazı kişlerce "Allah öldü" diye yorumlanıyor. Kur'an'ın surelerinde de Allah'ın doğmadığını ve de ölmeyeceğini yazdığını biliyorum. Fakat öyleyse neden günümüzde hiç dinen kuvvetli olaylar yaşanmıyor? Geçmişte yüzlerce örnek varken!
  4. Ateistler bu konuda ne düşünüyor? Lütfen bana yine tesadüften bahsetmeyin. Böyle tesadüf olmaz, mantıklı biriyseniz mantığınızın da kabul etmemesi gerek.
  5. Bu durumun abartılması gibi bir şey söz konusu olabilir mi? Pek araştırma yapmadığım için bilemiyorum.
Lütfen kavga çıkartacaklar, hakaret edecekler yazmasın. Çabuk sinirlenen kişiler de yazmasın. Benim kavga etmek ya da birilerini sinirlendirmek gibi bir amacım yok. 19 yaşında bir gencim ve yaşım dolayısıyla merak ediyorum.

Ayrıca yukarıdaki yazıda bazı değerlere zarar verdiğimi düşünüyorsanız şimdiden özür dilerim. Dediğim gibi "saldırma" gibi bir düşüncesi olan insan değilimdir.
Ben de din konusunda çıkmazdayım Never. Örneğin eşcinsel olmak günahtır düşüncesini savunan kimseler var. Bilinçli olarak yapılmayan bir şey nasıl günah oluyor ? Madem günah, Allah neden beni böyle yarattı ? Din adamlarının en çok fire verdiği konu budur. Bu sizin tercihiniz derler. Doğru. Azınlık olmak, karşılıksız aşkların kucağında acı çekmek, rol yapmak, yalnız olmak, yalnız öleceğini bilmek vs. hepsi tercihimiz. Çünkü bizler kendine zarar vermeye çalışan ruh hastalarıyız (!)

Bilimin açıklayabildiği birçok olay, Tanrı'nın cezası şeklinde açıklanıyor. Dini öylesine komik ve inanılmaz hale sokuyorlar ki. Ayrıca o halk eşcinsel oldukları için değil, abartılı ahlaksızlık nedeniyle katledilmiş güya. Eşcinsellik sadece Pompei'de mi yaşanıyormuş ? Toplumda eşcinsel oranı sabittir ve % 10 civarlarındadır. Neden eşcinsel evliliklerin dahi yasal olduğu yerlerde insanlar Tanrı tarafından taşlaştırılmıyor ? Yani Allah aşkına, biraz mantık
Ozgurluk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Ozgurluk'in Mesajına Teşekkür Etti.