Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.09.14, 14:05   #59
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Görüyorum ki,
din konusundaki bilgisini (annesi, ninesi tarafından) edinmiş, o da, laiklik nedeniyle, İslamiyet'in kadını ikinci sınıf sayan yönü ve acımasızlığı sansürlenerek (yok sayılarak) anlatılmışlığını bilmeyen,
(Aristo'nun da söylediği gibi) Türklükten gelen hoşgörü ve anlayışı İslamiyet'ten geldiğini sanan,
bu günün Arap toplumlarını bile (geri, çağdışı kabul ettiği için) beğenmezken, 1500 yıl öncesinin Arabistan'ını güllük -gülistanlık sanan, herkese hoşgörü gösterildiğini sanan,
İslam Dinini sevdirmek ve benimsetmek için kendisine anlatılan (uydurulan) her hikayeyi gerçek sanan,
Kendi saçı, başı açıklığının, inançlı bir müslümanı günaha soktuğunu bu nedenle de kendisine de baskı yapılacağını, bu yüzden de DİNDE ZORLAMA YOKTUR! masalını, işine öyle gelenlerin uydurduğunu, DİNDE ÖLÜMÜNE ZORLAMA OLDUĞUNU bilmeyen,
Nasıl, basit bir kurala uymak zorunluysa,
İslam'a (Alah kelamına) uymanın zorunlu olduğunu, uymazsan cezalardan ceza verileceğini bilmeyen,
Arapça inmiş Kuran'ı, Ana dilleri Arapça olan Arap ülkelerinden daha iyi bldiğini ve uygulayacağını düşünen (!) kişiler de, kendilerine anlatılan (masum) İslamı burada yazmaya çalışmışlar.

Arkadaşlar, o kuzu değildir.
Halifesi Osman'ı, Kuran okurken öldürenler de (İslam adına öldüren) müslümanlardı,
Hz Muhammet'in damadı ve amcasının oğlu Hz. Ali'yi öldüren Muaviye taraftarları da müslümandı.
Hz Ali'nin oğlu, Hz Muhammet'in torunu Hz. Hüseyin'in kafasını kesen ve top gibi oynayanlarda müslümandı.

Çağdaş yaşamlılarıi uyaran Turan Dursun'un katledilmesi de, Aziz Nesin'in yakılmaya çalışılması da bu yüzdendir.
Her ikisi de Arapçayı ve Kuranı çom iyi bilen kişilerdi.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Açıkça söylemem gerekirse ben sanırım bölücüyüm. Bu ülkede laiklerin, gerici ve bölücülerle artık yanyana yaşamasının hiç kimseye bir faydası olacağına inanmıyorum.

Türkiye' ye fazla kafa kalabalığı lazım değil. Hatta hayatta gitmeyeceğimiz, gitsek bile hoşgeldin denmeyeceğimiz bölgeleri Misakı Milli sınırları içinde tutmanın da bir anlamı olduğunu sanmıyorum.

Gericiler kendi devletlerini kursun, bölücüler kendi devletleribi kursun... Kendi devletlerinde bir birlerini tarikat savaşlarıyla mı yerler, aşiret savaşlarıyla mı yerler onların sorunu... Ama artık milli bilinç sahibi ve üretken insanların yarattıkları değerleri çarpıp, çırpmasınlar... Kendi devletlerini kursunlar ve ne halleri varsa görsünler. Yani onlar da kendi ülkelerinde kendi istedikleri gibi yaşasınlar artık. Hani diyorum şeriat yaşayacaklarsa, Barzanistan' a ek olacaklarsa biz engel olmayalım!

Türkiye ise 30-35 milyon nüfusla ve topraklarının yarısıyla yoluna devam eder ve 10 senen içinde Türkiye' yi hiç bir güç tutamaz.
Sevgili Aristo yukarıda ki yorumundada da çok haklısın.
Ben de seninle aynı fikirdeyim. Atatürkçü çağdaş kişiler hala bunun farkında değiller. Onlar sanıyorlar ki, hala bu zihniyetle barış içinde bir arada yaşayabiliriz.
Bizi birlikte yaşatan, Türklükten gelen hoş görü, kardeşlik bağları ve Atatürk'ün laiklik ilkesiydi.
Türklük yoksa sayıldığına, Atatürk'ün laiklik ilkesi çöpe atılıp, tüm okullar İmam Hatibe çevridiğine ve her gün çağdaş yaşamlı Atatürkçülerin (internet, müzik, sinema, tiyatro, heykel, sigara,içki, giyim-kuşam gibi) tercihlerine karışılıp yeni yasaklar getirildiğini görmezden gelip, hala birlikte yaşayabiliriz sanmak (Demirel'in deyişiyle) ''Abesle iştigaldir.''
Bugün ayrı ayrı üç devlet fikrini kabul etmeyen, hatta gülenler (Korkarım ki) yarın sığınacak devlet bulamayacaklar.

Eğer, Atatürkçü ve çağdaş yaşamlı ve çağdaş yaşam taraftarıysanız.
(Bir fikir edinebilmeniz açısından) Aşağıda vereceğim linklerdeki konuları ve tartışmaları okumanızı tavsiye ederim.

Ne yazık ki, gidişimiz çok kötü (özellikle çağdaş kadınlar açısından) bir felakettir.
Bunu farketmeyip, hala (kendilerine anlatılan masallara inanıp) Pollyannacılık oynamaya devam edip, önümüzde, İran, Afganistan, Pakistan, Mısır, Irak, Libya, Katar, Somali, Fas, Cezayir'deki İslam taraftarlarının yaptıklarını görmezden geip, bizde (Türkiye'de öyle olmayacağını sanan) ateşin yakmayacağını sananlara şaşıyorum.

Lütfen Okuyun
Siz Laik misiniz?

Cumhuriyet ve Demokrasi
Dindar Kişi, Çağdaş Olabilir mi?
Din ve Baskı
Sevda Yelleri, Din, Teseddür ve Kadına Baskı
Gericilik, Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü gösterilmeli midir?
Kurbağayı Pişirmek
Yezidiye Sahip Çıkmak
Şabanlaşmak
İran'ın Dünü ve Bu günü (Video)
Şeriat Cezalarına Dünya'dan Örnekler (Video)
MHP'nin Açmazı: Milliyetçilik-Ümmetçilik
Sözüm meclisten dışarı dostlar!
Eksen Kaymas
Truva Atı Türban