Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.09.14, 20:33   #26
Chevy
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 189
Ettiği Teşekkür: 2382
Aldığı Teşekkür: 7203
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: O Küçümsediğin ve Aşağıladığın Arap Kadın Aslında Sensin!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Gökyüzü* Mesajı göster
Yazdığım yazıyı alıntı alarak tartışmayı siz başlattınız. Hiç sorun değil. Gerçekten insanalr ile tartışmayı severim. Ama karşım da gerçekten geniş bakabilen ve GENELLEME yapmayacak insan varsa eğer..

Benim imkanım olmaya bilir ama TÜRKİYE'nin imkanları çok fazladır emin olabilirsiniz.
Bir iki insan kötü diye herkesi idam etmeniz çok saçma. Genelleme konuştuğunuz sürece benim cahil ya da bencil demem çok normaldir.
Sadece biraz geniş açıdan bakınız. Siz her lafınız da çoğul kullanıyorsunuz ve oradan gelen çocukları zan altın da bırakıyorsunuz. Türkiye'nin insanları dört dörtlükmüş gibi davranmayı bırakın artık. Herkes kötüdür diye bir kural yok. Bir iki kişinin yaptığı yanlışları onca çocuk, onca anne çekemez. Onların yerine bırakın isterseniz biraz kendinizi. Işid gözler önün de idam ediyor, kurşuna dizip başlarını vuruyorlar. Üstüne üstün başlarla top oynuyorlar. O insanlar bize sığınmışlar ve sizin dedikleriniz çok saçma. Hep bir yerden laf oyunları ile haklı çıkarmaya çalışsanız da kendinizi kusura bakmayın başaramıyor sunuz.

Ben asla sizin vicdanınızı değiştirme gibi bir söz konusu olmadı. ama eğer suçu olmayan insanları da bu denli şeyler ile suçlarsanız ve konumu alıntı yaparak yorum yaparsanız konuşmaya hakkım vardır demek.
İnsan insan hakkında değişik düşüncelere sahip olabilirler. Ama işid için de çocuk varsa ben her türlü konuşurum. İnsanların yaptıklarını o melekler çocuklar çekemez. Çoğul kullanıyorsa herkes gerçekten vicdan sorunu vardır demektir. Kendinden başka kimseyi düşünmez o insanlar.

Çocukların suçları yokken herkesi kovmak cahillik değildir nedir söyler misin? Bunu dile getirdiğim zaman cahil ben oluyorsam ve insanları savunuyorsam, çocukları savunuyorsam, en azından bir eşitlik ve herkesin aynı olduğunu dile getiremiyorsam tamam kabul ediyorum cahilim ben. Ama size bir şey diyeyim mi.. en azından başımı yastığa koyduğum zaman vicdan konusun da her zaman rahat oldum. Ama o çocuklara yardım edemediğim için de kendimden hep nefret ettim.

Siz istediğiniz kadar yorumlayın. Bu son yazımdı kusura bakmayın yordum sizi de.

Bu arada teşekkür ederim. Hoş buldum.
Pekala güzel fikir

Ancak şunuda söylemeliyim ki;

Kimse çocukların veya güçsüz insanların kovulmasını istemiyor...
Vicdanınızla rahat rahat yaşayabilirsiniz...
Sözlerimden kırılmamış olmanızı diliyorum
Keyfinize bakın
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.