Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.09.14, 22:25   #31
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45967
Aldığı Teşekkür: 39531
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: O Küçümsediğin ve Aşağıladığın Arap Kadın Aslında Sensin!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Benim mahallemdeki sığınmacılara kol kanat geriyorum,
ihtiyaçlarına koşuyorum, misafirperverliğimi gösteriyorum,
Unutmayalımki onlar önce insan, yüz yıllarcada bir geçmişimiz var

Okyonuslar aşıp mazlum açeye halkını dahi yardımına koşan bir ecdadın
neslinden geliyorum, bizim genlerimizde var,
ateş çemberinden kaçan insanlara kapınızı açmışız çokmu?
Anlattıklarına güvenmesem bile yine de doğru olduğundan yola çıkıyorum!

Mahallendeki sığınmacılara kol kanat gersen nee, germesen ne?

Sen, 1 milyon küsür Suriyeli' nin evinden, barkından, yurdundan olmasını sağlayan Erdoğan politikalarını destekledin mi, desteklemedin mi? Sen, daha dün Tayyip, Suriye ve Esad' a yağlarını çekip, ailecek beraber tatil yaparken, ortak parlamento toplantıları bile yaparlarken de Tayyip' i destekledin, sonra o Tayyip çark edip, Suriye' nin kan gölüne çevrilmesini sağlayan politikaları izlerken de Tayyip' i destekliyorsun...

Asıl sorun sizsiniz aslında... Verdiğiniz oylarla Tayyip' in kendini bilmez ve mezhepçi politikalarını destekleyerek ona bu gücü veren ve Suriye' yi kan gölüne çevirerek onca insanın ölmesine ve ülkelerinden kaçmasına sebep olanlar sizlersiniz... 100 bin küsür Suriyeli' nin ölmesi ve milyonlarcasının evsiz kalıp başka ülkelere kaçmasının sebebebi de sizin Tayyip' e verdiğiniz oylardır...

Sizin her yanınıza müslüman kanı bulaşmış... 2-3 Suriyeli' ye arada bir peynir-ekmek versen ne yazar? Onları bu duruma siz getirdiniz zaten...

@Gökyüzü*

Yukarıda ala'franga' ya yazdıklarımı da okursanız sevinirim.

Ancak sandığınız gibi hümanizm tek başına acımak değildir! Gerçek insan sevgisine ilişkin tavır, dünya, bölge ve ülke politikalarından bağımsız düşünülemez. İnsanı sevmek ve sahiplenmek ''vah vah çok da yazık olmuş'' demek değil, insanların çıkar savaşlarında öldüğü, evsiz, yurtsuz kaldığı, tevavüzlere uğradığı ortamları ortadan kaldırmaktır.

Ve ''genelleme'' yapmaya gelince... Biz bir kaç hastalıklı unsura bakarak tüm toplumu hasta ilan edenlerden değiliz. Ancak özellikle bu İslam coğrafyası denilen rezil coğrafyada en insani olanlar marjinal olanlardır ve toplumsal (GENEL) bir hastalık söz konusudur. Kimse bu rezil toplumları, istisnalara bakarak genellediğimiz sonucunu çıkarmamalı. Biz marjinalı aşan bir hastalıktan bahsediyoruz; toplumsal bir hastalıktan... İşte o hastalığın ürettiği insanlara acımak hümanizm değildir... Asıl hümanizm, toplumun genelini ilgilendiren, etkileyen ve hatta belirleyen hastalığı yok etmektir yoksa asla o hastalığın ürettikleri insanlara acımak değil...

Hani bataklık ve sivrisinek ilişkisi... Anlatabildim mi?

Ve gerçek hümanistler o bataklığın ürettiklerine acıyıp ''vah vah'' çekenler deği, o bataklığı kurutarak toplumsal hastalıkları yok etmeye niyetli olanlardır.