Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.09.14, 00:04   #19
Mislina
Süper Üye
Mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 458
Ettiği Teşekkür: 4166
Aldığı Teşekkür: 9717
Rep Derecesi : Mislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 100 tl'lik Kirayı Ödeyemeyince Sokağa Atıldılar..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ben son zamanlarda bu insanlara (!) karşı çok sertim ve farkındayım...

Hayır; bunların ki isyan sayılmaz. Sayılmaz, çünkü kendilerini bu hale getirenlere oy veriyor bunların çoğunluğu. Kendilerini aç bırakanlara kendilerini daha da aç bırakma olanağını bizzat kendileri sağlıyor. ''İsyan'' ise kendilerini bu hale düşürenlere tam bir tavır alıştır! Bak, bunların kira borçlarını AKP' li bir belediye ödesin, önlerine biraz kömür, bakliyat, un falan koysun; o medyada izlediğimiz kadın gibi ''.öt gılı'' olurlar.

Deniz Gezmişler' den, Berkinler' e kadar bu namussuzlar için binlerce devrimci hayatını verdi... Bunların çoğu, kendilerine hayatını verenleri 200 kilo kömüre, 1 kilo bulgura sattı...

Benim hayatım bunlar için mücadeleyle geçti... Ve çok iyi bilyorum ki, bunların büyük bir çoğunluğundan ancak iktidar yalakası olur ama başka bir şey olmaz.

Maalesef... Artık bunlarla empati kuramıyorum.

Aristo; bir yanlış var orta da evet, bugün bir çoğumuz adam sende banane diyebiliriz ( Çare olsa kolayıma gelir fakat sonrası?) ... Ve çoğumuz kızabiliriz; onlar yerine neden ben savaş veriyorum sorusunu sorabiliriz Bıçak kemiğe dayandığı için değil insanın insan gibi yaşamasını savunduğumuz için savaşımız. Savunduğumuz düşünceyi belki de tam olarak ifade edemiyoruz, belki de anlatamıyoruz (Şu da bir gerçek :Görmek istemeyen biri kadar kör olamaz hiç kimse) Bu gün ülkemde gelinmek istenilen düzen bu değil mi? Mecbur bırakılmak hazıra alıştırılmak, bir tutam bal çalmak...Deniz Gezmişler kolay yetişmiyor ne yazık.

Tanımadığımız bir aile ve bu hayatı yaşamak zorunda kalan buna benzer o kadar çok benzer aileler var ki hepsine yetişmek mümkün olmadığı gibi hüküm vermek de bize düşmez.

"Kendisine merhameti olmayanın başkasına da merhameti olmaz." katılıyorum. "Acımak" kelimesi ise itici gelir bana sanırım biri bana acıdığı için yardımcı olmaya çalışsa o yardımı her ne olursa olsun rederdim. Belki o baba da ( Belki diyorum çünkü içlerini ve yaşantılarını okuduğum kadarı ile ) Tek başına olsa nerede bulsa yatar fakat burada söz konusu bir aile, her şeyden önce küçücük bedeni ile hayatı çok erken öğrenmeye çalışan bir çocuk.

Ve eminim bunları yazarken seninde için sızlıyordur.

@MooN, @SerseriGezgin kısa süreli bir çözüm fakat hassasiyetiniz için teşekkür ederim.

Mislina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.