Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.09.14, 00:46   #20
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39580
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: 100 tl'lik Kirayı Ödeyemeyince Sokağa Atıldılar..

@Mislina Mesela Soma. Seçimlerde Soma' nın nerdeyse yarısı gitti AKP' ye oy verdi.

Yine mesela... Soma' da haksızlıklara, adaletsizliklere direnen, para alıp AKP mitinglerine gitmeyi reddeden, onuruna ve yarınına sahip çıkan işçiler vardı...

Bir de meslektaşları vardı onların... Aynı ocaklarda çalışan ama meslektaşları baskı ve tehditleri reddeder ver mücadele ederken patronlarına ve siyasi iktidara yalakalık yapanlar...

İki kesimin de maaşları, iş ve yaşam koşulları aynıydı. Bazıları benliklerini ve çocuklarının geleceğini küçücük çıkarlar uğruna satarken diğerleri mücadeleyi seçtiler... Sadece kendileri için değil, o kendini ve benliğini çıkar için satanların haklarını da savundular...

O satılmış maden işçileri, kendi haklarını savunan meslektaşlarına destek verselerdi, ne kendileri ne de haklarını savunan meslektaşları ölmeyecekti.

Bunlar kendilerini ve çocuklarının geleceğini küçücük çıkarları uğruna satıyorlar ve bunları ihaneti yüzünden işçi haklarını savunan meslektaşları da ölüyorsa, gerçeği o satılmışların yüzüne vurmak zorundayız. Çünkü Soma cinayetinin tek sorumlusu iktidar ve patronlar değil, aynı zamanda kendi yaşamsal davalarını bile satmaktan geri durmayan satılmış işçilerdir. Onlar bu sinayetin suç ortaklarıdır ve maalesef onları satılmışlığı yüzünden sınıf mücadlesi veren bir sürü kararlı işçi de öldü gitti...

Soma bir örnekti. Soma örneğini Türkiye genelinde düşünüyorum. Bir yanda çıkar için sınıfını, kendisini ve çocuklarını bile satanlar, diğer yanda sınıfının haklarını, çocuklarını ve vatanlarını düşünenler...

Dedim ya... O satılmışlar küçücük çıkarları uğruna kendileri için mücadele eden insanlarında ölmesine neden oluyor.

Biz bu gerçeği o satılmışların yüzüne vurmaktan hep imtina ettik ve sustuk.

Sanıyorum ülkemizin içinde bulunduğu bu durumda bu satılmış hainlerin yaptığı soysuzluk artık acımadan yüzlerine vurulmalıdır.

Maalesef ben artık bu insanlar işçi-emekçi de olsalar onlarla empati kuramıyorum.
Yaptıkları ihaneti acımadan suratlarına vurmamız gerekiyor artık.