Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.09.14, 15:26   #17
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1431
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32418
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Türban Ortaöğretime Girdi

@Gökyüzü

Özgürlük istediğinizi sanmıyorum.

Daha önceki arkadaşların dediği gibi ilköğretimden bahsediyoruz burda. Daha aklı yaşa erişmemiş, bir suç işlese bile ceza almayacak olan, çocukları hedef almaktır bunlar.

Bu karar üniversiteler için olsaydı ki zaten öyle kimse ses çıkarmazdı. Hatta tam tersine desteklerdi. Bende desteklerim. Ünideki insanlar aklı başında insanlar çünkü. İsterse kara çarşafla üniye gitsin banane!

Aile yapısının gelişmediği bir ülkede çocuklar lehine böyle kararlar alınmasının sonuçlarını tek tek size yazarım burdada bana bir argümanla gelip ama öyle değil diyemezsiniz.

Zaten ortada özgürlük namına savunulacak tek bir sav yok. . Siz devlet olarak o çocukların özgürlüğünü tamamen aile yapısının dahada sakat olduğu bir ülkede al kardeşim çocuğunu istediğin şekle sok öyle gönder okula dersen, o ailede çocuğunu kara çarşafa sokar yada mini etek giydirir öyle yollar okula..

Hoş gerçi mini etekle de gidemiyorsa sadece başı örtülü gidiyorsa gene özgürlüğe ters, yine savunduğunuz özgürlük savı havada kalıyor yine..

Gerçi banane! Etki tepki serbest bıraksınlar giden gitsin. Hatta bana kalsa hiç kimse okula gitmesin zorunlu eğitime ben baştan beri karşıyım zaten... Öbür gün kemalist bir hükümet gelse gene ünide başörtülülere ikna odaları kurulacak gene aynı teraneler.. Gücü eline alan tanrı kesiliyor bu memlekette.

Ha bunların yaptığına gelince..

Bu salaklar sanıyor ki biz bu çocukların başını örtersek ileride dindar olurlar mis felan yok öyle... Aha buyur geçmişinde kuran okumuş namaz kılmış bir örnek ben karşınızdayım dinci kardeşlerim.. Ve sizin inancınızdan tamamen çıktıysam sizin içinizi bildiğim içindir. Kutsal öğretilerin sınıftan sınıfa ırktan ırka değiştiği bu dünyada sizin öğretilerinizin temeli artık yıkılmak üzere, çünkü reformist değilsiniz! acelece aldığınız bu önlemler hiçbir işe yaramayacak.

Değişen, küreselleşen dünyada sizin çocuklarınız istesede istemesede seve seve değişecek! Bunda sizin etkiniz çok ama çok az..Bu yüzden panik yapıp aman din elden gitmesin diye aldığınız bu komik kararlara sadece gülüyorum.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.