Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.09.14, 15:48   #11
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39540
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Askerin, Gülten Kışanak'a Verdiği Tarihi Ayar

@Mislina @Hasat

Biz onca yıl bunlar ''özerklik'', ''ayrı devlet'' diye kan dökerken naif bir şekilde hep ''ülke bölünmesin, birlikte olalım'' diyerek kuyruğumuzu ellerine verdik ve şimdi kuyruğumuz ellerinde bizi oraya, buraya sallayıp duruyorlar.

Benim eskiden bundan daha fazla sayıda kürt dostum vardı. Şimdi sadece bir kaç tane var ve onlar da aynı bizler gibi vatanlarına bağlı insanlar... Ama ötekilere gelince; hepsi Türkiye aleyhine dır dır dır... Hatta ben ''yahu ayrılırsanız ABD' nin sömürgesi olacaksınız'' dediğimde bana ''ABD sömürgesi olmak Türk sömürgesi olmaktan daha iyidir'' derlerdi...

Sonra bunlara ''madem biz o kadar zalim, baskıcı ve rezil insanlarız o zaman toplayın bütün kürtleri, defolup kendi Kürdistan' ınızı kurun... Biz de artık sizle yaşamak istemiyoruz'' demeye başladım. Bana ''nasıl bize ayrılın'' dersin diye kızıyorlardı ha! Hem ''ayrılacağız'' diyorlar hem de ''tamam ayrılın gidin'' deyince bozuluyorlar.

Çoğuyla ilişkim kalmadı zaten... Eski dostluklar kavgalı gürültülü bir şekilde bitti.

Bir bölücüye söylenecek en iyi laf ''tamam yaa, ayrılın gidin, zaten biz de sizi istemiyoruz'' demektir. Göreceksiniz nasıl bozuluyorlar...

Ama ben ciddiyim. Madem gerçek bir ulus devlet olamadık o zaman bu heterojen/karmançorman yapıyı netleştirmek düşer. Çünkü sınırları bundan biraz daha küçük ve nüfusu da yobaz ve bölücülerden arınmış çöyle 40 milyon nüfuslu bir ulus devlet kuramazsak var ya... O bile 10 sene sonra hayal olur.

Türkiye derhal bölünmelidir.

Tek kurtuluş budur. Bunu başaramazsak 10 sene sonra bu coğrafya parça parça adalara ayrılmış bir kan gölü ve sefalet coğrafyası olacaktır.