Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.09.14, 01:53   #50
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türban Ortaöğretime Girdi

AKP, 2012 YILI BAŞLARINDA 4+4+4 SİSTEMİNE GEÇİNCE
AŞAĞIDAKİ YORUMU YAZARAK,
AKP'NİN ASIL HEDEFİNİN İKİNCİ 4 YIL (4+4+4) OLDUĞUNU
YAZMIŞTIM.
NE YAZIK Kİ HAKLI ÇIKTIM.

NOT: Aşağıdaki yorumlar 2012 yılına aittir.

AKP İktidarı 2012 yılı başında, eğitimde 4+4+4 formulünü gündeme getirip, halkın tepkisini ölçerken (o zaman 1+4+4+4 şeklinde konuşuluyordu) daha sonra 4+4+4 şeklinde ve Seçmeli Kuran dersleri konularak, bir çok İlköğretim okulu İmam Hatip Okuluna çevirelerek (benim dahi hayal edememediğim kadar) laikliğe aykırı uygulamaya geçmeden önce, tasarı daha halka yutturulurken aşağıdaki yorumları (o zaman üye olduğum) forumda yazmıştım.
Affınıza sığınarak bir kez daha alıntı olarak yaınlıyorum.
NOT: O site yazım kuralları konusunda Forum Gerçek kadar hassas değildi. Bu nedenleyorumumda, dikkat çekmek için kullandığım kırmızı ve koyu tonlamalar için şimdiden özür dilerim.)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
AKP Hükümetinin her yaptığı değişikliğin nedenini anlayabilmek için, AKP zihniyetinin, amacının, misyonunun ne olduğunu bilmek gerekir.
(Gerçekleri hala görmek istemeyen bir kısım saf kalpli, iyi niyetli vatandaşlar hala fark etmese de, AKP’nin misyonu ;
Atatürk’ün, Çağdaş, herkesin dini inancında serbest olduğu laik Cumhuriyeti yıkmak, Atatürk’ün bağımsızlığına önem vererek kurduğu Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni ,Ortadoğu şeyhlikleri benzeri çağdışı rejimlerle yönetilen fakat yönetim olarak Amerika’ya bağımlı kukla bir devlet haline getirmektir.
Bunu başarabilmek için sürekli Atatürkçü kişi ve kurumlara saldırmakta, tutuklamakta, Sürekli geçmiş Cumhuriyet dönemini karalamaktadır.
Kendi görüşü doğrultusunda eğitim yapmak en büyük hedefidir.
Yapılan bir çok araştırmalarda anlaşılmıştır ki, bir insanın siyasi veya dini inancının oluşma yaşı 10-16 yaşları arasındadır.
Daha önce veya daha sonra yapılan dini veya siyasi etkileme çabalarının pek etkili olmadığı ispatlanmıştır.

Bu 10-16 yaş dönemi . Şu an için; ilköğretim 4. Sınıftan başlar, yaklaşık lise 1-2’de sona erer.
Bu nedenle Çağdışı zihniyet her zaman 10-16 yaş grubundaki çocuklara ulaşmak etkilemek istemiştir.
Bu nedenle bu yaş grubununbaşladığı ilköğretim 4. sınıftan itibaren din dersi konulmuştur ama öğrencilerin tamamen mürit olarak yetiştirilmesine yeterli gelmemektedir.

Bu nedenle çağdışı heveslileri her dönem bu yaş grubuna gözünü dikmiştir, şu an bile binlerce yurt veya yatılı kuran kursları bu yaş grubunu mürit olarak yetiştirmektedir.

İlköğretim 8 yıla çıkarıldığı zaman yine gerici zihniyet kesintisiz 8 yıla karşı çıkmış 5 + 3 olması için çabalamıştır.
Bunun sebebi 10-16 yaş dönemini diğer öğrencilerden ayırabilmek , artık kuran kursları mı olur, özel bir okul mu olur, yatılı okullar mı olur,ayrıca eğitime tutarak beyin yıkama ,mürit yetiştirebilme isteğidir.
Oysa günümüz kesintisiz 8 yıl eğitimde veya getirilebilecek 12 yıl kesintisiz eğitim olması durumunda 10-16 yaş grubunu açık açık laikliğe aykırı eğitme çok zordur. Çünkü gerek öğrenci velileri, gerekse bu kurumlarda görev yapan öğretmenler, Atatürk’ün laik ve bağımsız Cumhuriyeti’ne sahip çıkar ve uygulamalara isyan ederlerdi.
Oysa AKP’nin yeni yasası gibi 1+4+4+4 gibi bir siteme geçirilirse AKP’nin göz diktiği ikinci 4 yıldır. Yani 1+4+4+4 ortaokul dönemi diyebileceğimiz yaş grubudur.
Hiç kuşkunuz olmasın ki;
Hemen İmam Hatip Liselerine, hemen bu bölümü alacak 0rta İmam Haip bölümleri açılacak, Yine bu orta okul yerine geçebilecek özel okullar (kuran Kursları) açılacak, sözünü ettiğim 10-16 yaşgrubu çocuklar buralara alınacak, buralarda mürit olarak yetiştirilen çocuklar daha sonra eğitimine devam edecektir ki, AKP zihniyeti çağdışı hedefine daha kalabalık ve kolay ulaşabilsin.

Bu tür değişiklikler tesadüfü yapılmış bir değişiklik değildir ve ‘’Eee değişiklik olsun bir deneyelim!’’ diye düşünmemek gerekir.
Bu değişikliği yapmak isteyenlere, şunu sormak gerekir:
Niçin kesintisiz 12 yıl değil de, kesik kesik 4+4+4 ?
Ne zararı var 12 kesintisizin?
Göreceksiniz mantıklı bir cevap gelmeyecektir.
Gerçek niyetlerini hiçbir zaman açık açık söylemeyecekler, modern kişilerin hala oylarını almaya devam edeceklerdir.
Bir üyenin, her olayın arkasında art niyet aradığımı belirten mesajına yanıtım:

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Arkadaşım,
Öncelikle eğitim süresinin uzatılmasını mantıklı bulmadığını yazmışsın:
Peki, madem ki eğitim süresini uzatıyorlar, liseyi de mecbur edecekler.
Niçin devam eden sistemle 8+4 değil de, 4+4+4 düşünüyorlar?
Var mı bir cevabın? Yok değil mi?
O zaman cevabı olanlara itiraz etmeyeceksin veya bunun neresini mantıksız ve komplo buldun?
İlköğretim 8 yıla çıkarıldığı 1997 yılında da o kesimden feryatlar yükselmiş, madem çıkacak 8 yıla çıksın ama 5+3 olsun demişlerdi.
Fakat o günlerde meşhur 28 Şubat sürecinde TSK irticaya karşı ağırlığını koyduğu için bu kabul edilmemiş 8 yıl kesintisiz kabul edilmişti.
Bu onun rövanşıdır.
8 Yılın 12 yıla çıkarılmasını tartışmıyorum o farklı bir konu, kaldı ki kişiye yararlı bir müfredat ve ders sayıları azaltılarak konular güncel yaşamdan alınması ve bilime dayalı bir eğitim öğretim yapılırsa yararlı olacağı inancındayım.

‘’islam dinini öğrenerek yetişen bir toplum istemiyorum diyorsan ben bunda art niyet ararım.’
’ yazmışsın.Bu yazdığına , SERBEST KÜRSÜ bölümünde uzun uzadıya tartıştığımız,
SİZ LAİK MİSİNİZ?

Başlıklı bölümde uzun uzadıya açıklamıştım. O bölümü tekrar okumanı öneririm.Katılıp katılmamak elbette ki sana kalmış.
Fakat:

Eğer kendin çağdaş yaşadığın halde (kız-erkek arkadaş gruplu yaşayıp, bazen taverna bar, bazen içki, modern saç sakal, mayolu deniz gibi yaşıyorsan) orada yazdığım açıklamalardan ikna olmamış ve:
‘’
Biz başkayız , Dini ne kadar çok yayarsak yayalım, bize bir şey olmaz, Afganistan’a, İran’a,Pakistan’a,Libya’ya, Suudi Arabistan’a,Cezayir’e,Sudan’a,Tunus’a, Filistin’e vb. ülkelere dönmeyiz, çarşaf peçeye girmeyiz, saçıma sakalıma, namazıma ,orucuma, kılığıma,içkime, kıyafetime, kız arkadaşıma kimse karışmaz!’’ diyerek hala Polyannacılık oynuyorsan benim sana daha fazla anlatabileceğim şey yoktur.
O zaman kendi kuyunu kazmaya devam et...

Yok ‘’Bende, Afganistan’daki, İran’daki,Pakistan’daki,Libya’yadaki, Suudi Arabistan’daki,Cezayir’deki,Sudan’da,Tunus’daki, Filistin’deki,Malezya’daki,Endonezya’daki,, gibi dini kurallara uymayanların cezalandırıldığı rejimlerde yaşamak istiyorum.’’ Diyorsan o zaman yolun açık olsun.
Hiç olmazsa bu gidişin nereye doğru olduğunu bilerek git…
Kısacası, TÜRBAN BASİT BİR (Tercih) örtünme olayı değil,
LAİK,DEMOKRATİK ATATÜRK CUMHURİYETİNE VE KADIN ÖZGÜRLÜĞÜNE ÇEVRİLMİŞ BİR SİLAHTIR.